Cestovanie

Nový turistický sprievodca mapuje Liptov na 240 stranách

"Kniha je rozčlenená na tri oblasti nachádzajúce sa na území Liptova - Liptovský Mikuláš a stredný Liptov, Ružomberok a dolný Liptov, Liptovský Hrádok a horný Liptov."

TASR, 18. marca 2021 11:45
Na ilustračnej snímke turisti počas výstupu na vrch Baranec (2184 metrov n.m.) v Západných Tatrách, v pozadí Otrhance. Baranec je tretí najvyšší vrch v Západných Tatrách. Foto: TASR Erika Ďurčová


Región Liptov má nového turistického sprievodcu. Knižná novinka ponúka na 240 stranách tipy na výlety, víkendovú turistiku či dlhšie dovolenky na Liptove.

"Sprievodca má byť inšpiráciou tým, ktorí preferujú pešiu turistiku a cykloturistiku v prírode, ako aj tým, ktorí obľubujú výlety k termálnej vode či prechádzky za kultúrno-historickými pamiatkami. Liptov má naozaj čo ponúknuť a svojou jedinečnosťou bez pochýb vyniká dokonca aj v porovnaní s inými európskymi regiónmi," povedal autor knižnej novinky, geograf Daniel Kollár. Tvorba textov do sprievodcu mu zabrala rok a ďalší trištvrte rok sa ešte finalizoval.
Ilustračné foto. Foto: TASR - Miroslava Mlynárová

Kniha je rozčlenená na tri oblasti nachádzajúce sa na území Liptova - Liptovský Mikuláš a stredný Liptov, Ružomberok a dolný Liptov, Liptovský Hrádok a horný Liptov. "Okrem toho sú jeho súčasťou kapitoly o histórii, kultúre, tipy na tematické prechádzky aj praktické informácie, kde sa oplatí ktorý mesiac zájsť. Dovolenkári v ňom nájdu viac ako 500 fotografií, máp, obrazov a ilustrácií," prezradila manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Katarína Šarafínová.

Liptovská OOCR sprievodcu spolufinancovala aj z dotácie ministerstva dopravy, a to vo výške 6900 eur.


Komentáre