Cestovanie

Hladina Štrbského plesa sa premení na tatranské Benátky

"Sprievodnou aktivitou bude po prvýkrát aj športové podujatie Tatry ako liek. "

TASR, 20. júla 2023 12:00
Ilustračná snímka. Foto: TASR Roman Hanc

Pokojná hladina Štrbského plesa vo Vysokých Tatrách sa v sobotu 22. júla premení na "tatranské Benátky". Riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Lucia Blašková informovala, že okolie jazera bude dejiskom 8. ročníka tradičného podujatia Benátska noc.

"Názov podujatia nie je náhodný, Benátsku noc organizovali už v minulých desaťročiach návštevníci a obyvatelia Tatier ako pokojné podvečerné podujatie spojené s člnkovaním, hudbou a dobrým jedlom," objasnila Blašková. Tatranci sa pred ôsmimi rokmi rozhodli túto tradíciu do regiónu opäť priniesť. Tento rok budú atmosféru v okolí prístavu člnkov pri jazere dotvárať dobové barokové kostýmy, zrkadlové sochy a hudobný program.
Štrbské pleso, archívna snímka. Foto: TASR Milan Kapusta

"Na pódiu vystúpia český spevák, skladateľ a textár Martin Chodúr, taliansky spevák Davide Mattioli, český klarinetista, saxofonista, hudobný skladateľ a dirigent Felix Slováček, Tereza Králiková, Duo Vilema a iní," vymenovala Blašková s tým, že večerom bude sprevádzať moderátor a herec Štefan Skrúcaný. Návštevníci budú mať k dispozícii aj 22 drevených člnkov, na ktorých sa môžu plaviť po jazere.

Sprievodnou aktivitou bude po prvýkrát aj športové podujatie Tatry ako liek. Organizátori plánujú vyzvať návštevníkov na "zdravotnú" prechádzku okolo jazera a spočítať všetky kilometre, ktoré v daný deň prejdú. "Cieľom je pripomenúť výnimočnosť horského prostredia a unikátnej tatranskej klímy, ktorá má liečivé účinky na telo aj myseľ a zároveň je samostatnou veľkou témou pre turistov a domácich. Klimatoterapia je zase základom zdravého pohybu v horách a je zadarmo pre všetkých návštevníkov. Štrbské Pleso je zároveň na Slovensku vyhlásené za miesto s najčistejším vzduchom v rámci obývaných oblastí," uzatvára Blašková.

Komentáre