Cestovanie

Dobrovoľníci budú aj počas tohto leta navigovať v Bratislave turistov

"Turistickí anjeli musia dobre poznať pamiatky, galérie, múzeá, divadlá, ale aj kiná a reštaurácie v hlavnom meste. Taktiež by mali ovládať, ako funguje bratislavská MHD."

TASR, 7. júna 2021 13:21
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Dano Veselský

V Bratislave budú aj počas tohto leta fungovať dobrovoľníci - navigátori. Oblečené budú mať na sebe tričká označené logom Tourist Angels, kde písmeno "i" bude zvýraznené, aby evokovalo možnosť získania informácií. Projekt realizuje Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC) v spolupráci s Bratislavskou organizáciou cestovného ruchu - Bratislava Tourist Board (BTB).

Dobrovoľníci boli v uplynulých rokoch na strategických turistických miestach v hlavnom meste a pomáhali turistom dostať sa do cieľa. Tak to má byť aj počas tohto leta. Projekt potrvá od konca júna do polovice septembra, a to vždy od štvrtka do nedele.

BDC aktuálne hľadá záujemcov, ktorí sa chcú stať "turistickými anjelmi". "Hľadáme dobrovoľníkov, ktorí sa dohovoria po anglicky, poznajú Bratislavu a majú viac ako 15 rokov. Odmenou im bude lepšia angličtina, asertivita, nové kontakty a priateľstvá," priblížila Michaela Bagalová z BDC. Poslaním tohto dobrovoľníckeho programu je podľa nej mať v Bratislave dobrovoľníkov, ktorí budú dušou mesta a v návštevníkoch zanechajú dobrý pocit.

Turistickí anjeli musia dobre poznať pamiatky, galérie, múzeá, divadlá, ale aj kiná a reštaurácie v hlavnom meste. Taktiež by mali ovládať, ako funguje bratislavská MHD. Do projektu sa môžu zapojiť i cudzinci žijúci v Bratislave. Po tom, ako sa dobrovoľníci prihlásia do programu, absolvujú zaškolenie a prehliadku mesta so sprievodcom. Záujemcovia môžu získať viac informácií na webe dobrovolnictvoba.sk.

Komentáre