Cestovanie

Do výzvy Vykroč na vrchol sa zaregistrovalo takmer 2000 turistov

"Pre tých menej zdatných, ktorí si netrúfali na slovenské "dvojtisícovky", pripravili organizátori septembrovú výzvu Vykroč na vrchol, Slovensko, ktorá podľa Balušku taktiež zožala úspech. "

TASR, 4. novembra 2022 12:02
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Adriána Hudecová

Celoslovenská turistická výzva Vykroč na vrchol má za sebou druhý ročník, úlohou turistov bolo od 18. júna do 29. októbra zdolať štyri slovenské vrcholy a so svojimi fotografiami sa pochváliť na sociálnej sieti. Do iniciatívy Národného športového centra (NŠC) sa zaregistrovalo takmer 2000 ľudí, čo je sedemkrát viac ako v minulom roku. Riaditeľ centra Vladimír Baluška skonštatoval, že druhý ročník bol vďaka tomu úspešný.

"Naším cieľom bolo motivovať ľudí, aby do svojho života zaradili turistiku, ktorá je jedným z najideálnejších druhov pohybu," skonštatoval Baluška. NŠC túto medzigeneračnú výzvu zorganizovalo v rámci programu Erasmus+. Jej cieľom bolo zvýšiť povedomie o zdravom životnom štýle a zlepšiť zdravotný stav ľudí naprieč generáciami. Úlohou zaregistrovaných bolo zdolať Téryho alebo Zbojnícku chatu, Ďumbier, Kriváň a Rysy.

Pre tých menej zdatných, ktorí si netrúfali na slovenské "dvojtisícovky", pripravili organizátori septembrovú výzvu Vykroč na vrchol, Slovensko, ktorá podľa Balušku taktiež zožala úspech. Zatiaľ čo v hlavnej výzve šlo o prevýšenia, v doplnkovej najmä o radosť z pohybu. Úlohou turistov bolo vykročiť na akýkoľvek štít, vrchol či kopec na Slovensku, a to bez ohľadu na prevýšenia či prejdené kilometre. Do výzvy sa zapojili aj celé spoločnosti.

Kampaň naprieč sociálnymi sieťami zasiahla 300.000 ľudí. "Teší nás toto číslo. Veríme, že sa nám do hôr podarilo prilákať nových turistov, ktorí prechádzky v našej prírode zaradia do svojho života," dodal Baluška s tým, že už teraz začínajú s prípravami tretieho ročníka a turisti sa môžu tešiť na viacero noviniek.

Komentáre