Biznis

Zefektívnite svoje činnosti internetovými nástrojmi

"Internet ponúka viacero možností na skvalitnenie práce aj štúdia."

Kristína Grebáčová, TASR, 23. septembra 2012 6:00
Ilustračné foto Foto: TASR
Každodennou a neodmysliteľnou pomôckou väčšiny ľudí je počítač a internet. Pomáha študentom, ale aj pracujúcim, pomáha im zefektívniť činnosť a ponúka im možnosti, ako skvalitniť prácu aj štúdium. Nie sú to len informácie, ktoré sa dajú vyhľadať, ale aj nástroje, vďaka ktorým sa posuniete vpred.

Pri práci z domu sa dá s kolegami komunikovať


Nemusíte sedieť všetci v jednej miestnosti, aby ste mohli komunikovať a vymieňať si medzi sebou podstatné informácie. Niektorí pracujú z domu, prípadne sedia na rôznych poschodiach a opačných stranách budov. V takom prípade nemusíte polovicu pracovnej doby stráviť tým, že prechádzate z jednej miestnosti do druhej.

Služba Google+ vám umožní zdieľať obsah so svojimi kolegami alebo spolužiakmi. Rozdelíte si ľudí do kruhov a ak budete pracovný obsah alebo nejaký projekt zdieľať len v tom jednom kruhu, tak ho uvidia len tí, ktorých v tom kruhu máte.

Ilustračné foto Foto: TASR
Okrem toho sa tu môžete aj ako keby stretávať. „Stretnutia na Google+ sú skupinové videohovory, ktorých sa môže priamo zúčastniť až deväť účastníkov. Ideálne sú vždy, keď potrebujete spolupracovať na projekte alebo sa spoločne učiť, ale nie je možné fyzicky sa stretnúť v tej istej miestnosti. Okrem toho Stretnutia podporujú zdieľanie dokumentov, YouTube videí či písanie poznámok a schém v rámci videohovoru priamo na obrazovku ostatných účastníkov, takže sa cítite, ako keby ste všetci sedeli vedľa seba v jednej miestnosti,“ hovorí Peter Fecko, mediálny zástupca Google na Slovensku.

Plánujte a zapisujte


Základom úspechu je dobrá organizácia času. Na internete môžete využiť Google Kalendár, ktorý môžete aj zdieľať s kolegami alebo spolužiakmi. Takýmto spôsobom si nielen zorganizujete vlastný čas, ale môžete si jednoducho dohadovať pracovné stretnutia.

Trendom je "cloud"


Dynamicky rastúcim trendom v rámci vzájomnej komunikácie, zdieľania a spolupráce je tzv. cloud. Je to využívanie internetu ako operačného systému, aplikácií aj úložiska pre dokumenty. V rámci neho je možné komunikovať textom, hlasom aj videom, spoločne pracovať na dokumentoch rôzneho typu alebo spoločne plánovať čas, stretnutia a konferencie.
Ilustračné foto Foto: TASR

Vytvorte si vlastnú stránku


Ak si vaša práca alebo štúdium vyžadujú vlastnú stránku, môžete využiť službu Webové stránky Google. Umožní vám vytvoriť personalizovanú webovú stránku s využitím rôznych grafických návrhov.

Tieto webové stránky môžete editovať jednoducho ako dokument. Umožňujú vám rýchle zhromaždenie rôznych informácií na jednom mieste – videá, kalendáre, prezentácie, prílohy a aj text. Tieto informácie môžete potom pohodlne zdieľať a upravovať s ľubovoľne veľkou skupinou používateľov.

Zorganizujte si svoje pracovné alebo študijné povinnosti tak, aby ste dosiahli čo najväčší úspech. A keď máte k dispozícii toľko internetových pomocníkov, prečo to nevyužiť?

Komentáre