Biznis

Ktoré firmy sú najlepšími zamestnávateľmi?

"Štúdia Best Employers Slovensko už pripravila rebríček najlepších zamestnávateľov roku 2012."

Kristína Grebáčová, TASR, 23. septembra 2012 6:00
Ilustračné foto Foto: TASR
Tento rok sa konal už ôsmy ročník štúdie Best Employers Slovensko, v ktorej sa vyberajú najlepší zamestnávatelia roka. V rebríčku za rok 2012 sa umiestnilo päť spoločností z rôznych odvetví. Prvé miesto patrí spoločnosti pôsobiacej v tabakovom priemysle Philip Morris Slovakia, s. r. o. Práve v tejto firme sa na Slovensku v roku 2012 pracuje najlepšie.

Philip Morris Slovakia je prevádzkou spoločnosti Philip Morris International, ktorá sa oddelila v roku 1993 od českej prevádzky. Táto obrovská firma existuje v mnohých krajinách sveta, svoje výrobky rozváža po celej Európskej únii a užíva si svoje úspechy.

Otázkou ostáva, či treba zagratulovať spoločnosti, alebo jej zamestnancom za to, že majú také pracovné miesta a majú sa tak dobre.

Výborne sú na tom aj v Roche Slovakia


Na druhom mieste v tomto rebríčku sa umiestnila firma z farmaceutického priemyslu Roche Slovensko, s. r. o. Patrí k svetovej špičke v oblasti in-vitro diagnostiky, dodáva diagnostické nástroje a testy pre monitorovanie chorôb lekárom, ale aj samotným pacientom. Práve táto firma patrí k popredným svetovým dodávateľom liekov na predpis pre liečbu rakoviny.

Tretie miesto patrí firme Microsoft Slovakia


Skvelé pracovné podmienky majú zamestnanci v IT spoločnosti Microsoft Slovakia s. r. o. Táto svetová spoločnosť pôsobí v oblasti softvéru, služieb a internetových technológií. Jej sídlo je v americkom Redmonde, v štáte Washington. Prevádzky má vo viac ako 100 krajinách sveta a na Slovensku existuje od roku 1995. Zamestnáva spolu na svete viac ako 92 000 ľudí.
Ilustračné foto Foto: TASR

Sťažovať sa nemôžu ani vo firme Telefónica Slovakia


Táto spoločnosť poskytuje služby mobilnej telefónie a mobilných dátových prenosov. Je to jedna z najvýznamnejších integrovaných telekomunikačných spoločností na svete. Existuje v 23 krajinách sveta a jej služby využíva približne 196 000 užívateľov.

Na piatom mieste je Novartis Slovakia


Novartis Slovakia, s. r. o. je farmaceutická spoločnosť zo Švajčiarska. Na Slovensku začala pôsobiť pred 15 rokmi. Okrem toho sa uchytila na trhu vo viac ako 140 krajinách sveta a zamestnáva spolu viac ako 120 000 ľudí.

Sústredí sa najmä na vakcíny, voľnopredajné lieky, generiká a originálne liečivá. V oblasti jej záujmu je aj starostlivosť o oči a veterinárna starostlivosť.

Zapojilo sa 42 spoločností


Do tejto štúdie sa spoločnosti registrovali sami. Záujem o prieskum malo 42 firiem, pričom boli z rôznych odvetví. Zapojili sa spoločnosti z oblasti finančných služieb cez informačné technológie, veľko- a maloobchod, farmáciu až po výrobné spoločnosti.

Z pohľadu veľkosti firmy podľa počtu zamestnancov boli účastníci takmer rovnomerne rozdelení a až 48 % z prihlásených firiem tvorili veľké spoločnosti s viac ako 250 zamestnancami.

Komentáre