Život

Ocenenie Skutočný človek získal riaditeľ Depaul Slovensko Jozef Kákoš

"Oceniť chceli podľa predsedu správnej rady nadácie Ivana Šulíka jednotlivca, ktorý svojou výnimočnou angažovanosťou a prácou prináša do tohto sveta svetlo a dobro."

TASR/Webmagazin.sk, 11. marca 2024 12:23
Na snímke riaditeľ Depaul Slovensko Jozef Kákoš. Foto: TASR Jakub Kotian

Ocenenie Skutočný človek získal riaditeľ neziskovej organizácie Depaul Slovensko Jozef Kákoš. Udelila mu ho Nadácia Danice Olexovej - Baboon. Urobila tak na nedeľňajšom podujatí v Bratislave, ktorým si pripomenula piate výročie leteckého nešťastia v Etiópii, pri ktorom zahynula rozvojová manažérka Danica Olexová.

"Jozef Kákoš ocenenie získava pre svoju neúnavnú a nenápadnú angažovanosť v práci s ľuďmi na okraji spoločnosti či bez domova," uviedla nadácia, ktorá udeľovanie ocenení zorganizovala po prvý raz. Oceniť chceli podľa predsedu správnej rady nadácie Ivana Šulíka jednotlivca, ktorý svojou výnimočnou angažovanosťou a prácou prináša do tohto sveta svetlo a dobro.

Interiér nocľahárne pre bezdomovcov Depaul, foto z archívu. Foto: TASR - Pavel Neubauer


Nadácia Danice Olexovej - Baboon vznikla v marci 2020 z iniciatívy priateľov a mamy Danice Olexovej. Jej cieľom je podpora aktivít sociálnej pomoci, vzdelávania, rozvoja životných, pracovných a podnikateľských zručností.

Komentáre