Život

Národná cena starostlivosti DOBRÉ SRDCE vyhlási víťazov 21. septembra

"Anketa DOBRÉ SRDCE má 9 kategórií - opatrovateľka, sestra v sociálnych službách, ďalší odborný pracovník v sociálnych službách - sociálny pracovník, fyzioterapeut, asistent liečebnej výživy."

TASR, 17. septembra 2021 10:16
Na snímke galavečer odovzdávania cien v ankete Dobré srdce z roku 2019. Foto: Dobré srdce


Národná cena starostlivosti DOBRÉ SRDCE spozná už čoskoro hrdinov v sociálnych službách. Celonárodná anketa vyhlási najlepších pracovníkov sociálnych služieb počas galavečera 21. septembra v bratislavskej Starej tržnici. Slávnostný program bude moderovať Juraj Bača. Na 2. ročníku DOBRÉHO SRDCA vystúpia legenda Pavol Hammel, spevák Robo Opatovský, skupiny Korben Dallas a For You a speváčky Emma Drobná a Karin Ann.

Dojímavé príbehy, celoživotné skúsenosti a ľudia, ochotní vždy pomôcť. To je celonárodná anketa o najlepších pracovníkov sociálnych služieb DOBRÉ SRDCE. Porota vyberala finalistov z množstva prihlášok, ktoré posielali zamestnávatelia, nadriadení, ale aj klienti, prijímatelia sociálnych služieb, kolegovia, susedia, či príbuzní.
„Výber finalistov nebol vôbec jednoduchý, pretože prišli veľmi silné životné a profesijné príbehy v každej kategórii. Ale deväť porotkýň sa svojej odbornej úlohy zhostili s veľkou zodpovednosťou. Každá porotkyňa vybrala z množstva prihlášok troch finalistov,“ vysvetľuje koordinátorka DOBRÉHO SRDCA a predsedníčka APSS v SR Anna Ghannamová.

Anketa DOBRÉ SRDCE má 9 kategórií - opatrovateľka, sestra v sociálnych službách, ďalší odborný pracovník v sociálnych službách - sociálny pracovník, fyzioterapeut, asistent liečebnej výživy. Okrem toho je to aj manažér v sociálnych službách, dobrovoľník, ale aj samotný poskytovateľ sociálnych služieb a to bez ohľadu na to či je verejný alebo neverejný. Aj v tomto ročníku bude kategória novinár o sociálnych službách, pretože sociálne služby sú ťažká a zložitá téma. Rovnako nechýba kategória filantrop a fundraiser pre sociálne služby, lebo bez darcov a tých, čo dary zbierajú, by sociálne služby na Slovensku neprežili najhoršie desaťročie a ani ešte stále reálnu pandémiu. Deviatou kategóriou je DOBRÉ SRDCE za výnimočný počin pre sociálne služby, kde nominanta určuje odborná porota.
Odovzdávanie cien Dobré srdce v roku 2019. Foto: Dobré srdce

Víťazov jednotlivých kategórií sa dozvieme už 21. septembra 2021 v Starej tržnici v Bratislave. Záznam z tohto večera odvysiela RTVS 14.10. 2021 o 20:35 na Dvojke. Autorom ceny, sklenenej plastiky, ktorú získavajú víťazi kategórii je študent III. ročníka katedry úžitkového umenia VŠVÚ Dominik Pirháč



Komentáre