Život

Na Tyršovom nábreží v Bratislave otvoria novú mestskú pláž Tyršák

"Tyršovo nábrežie v Bratislave privíta toto leto úplne novú mestskú pláž. Letný oddychový priestor sa otvorí pre všetkých obyvateľov a návštevníkov mesta. Nová pláž vznikla na doteraz nevyužívanom priestranstve medzi divadlom Aréna a Starým mostom."

TASR, 18. júna 2020 17:17
Magio pláž nahradí po rokoch na Tyršovom nábreží nová mestská pláž. Foto: TASR Dano Veselský


V Bratislave na Tyršovom nábreží otvoria v piatok (19. 6.) novú mestskú pláž. V priestore medzi divadlom Aréna a Starým mostom má počas leta ponúknuť obyvateľom i návštevníkom hlavného mesta možnosť na oddych, šport i kultúru. Projekt novej mestskej pláže Tyršák, ktorú organizuje spoločnosť Institute of Promotion, ponúkne návštevníkom viacúčelové športové ihrisko na plážový volejbal, plážový tenis a futbal. Nebude chýbať ani plážový bar a organizátori sľubujú aj kultúrne podujatia a sprievodné aktivity.

"Na tvorbu priestrannej pieskovej zóny bolo použitých 650 ton piesku, čo je približne 45 nákladných áut. Na letné leňošenie je pripravených 250 ležadiel, plážovú atmosféru dotvorí okrem iného aj množstvo zelene a na osvieženie počas horúcich dní sú pripravené aj hmlové brány a rozprašovače vodnej hmly," spresnili organizátori. Atraktivitou má byť aj nadrozmerná hojdačka či špeciálna "food zóna", detská piesková i koncertná zóna. Mestská pláž využije na svoju prevádzku zelenú energiu z obnoviteľných zdrojov. Vstup na pláž, ležadlá a športoviská budú pre všetkých k dispozícii bezplatne, a to podľa počasia až do konca septembra.

Príprava novej mestskej pláže na Tyršovom nábreží v záverečnej fáze. Foto: TASR Dano Veselský


Viac ako desať rokov patrila časť nábrežia projektu Magio pláž, jej prevádzkovateľ sa však rozhodol v ňom už nepokračovať. Magistrát začiatkom roka avizoval, že nábrežie nechce počas leta nechať prázdne a možnosť kultúrneho programu, športových akcií či trávenia voľného času by mala zostať zachovaná. Takéto aktivity však už chcel realizovať s ohľadom na zeleň.

Komentáre