Život

Češka Krystyna Pyszková získala titul Miss World

"Pyszkovej sa podarilo zvíťaziť spomedzi 112 uchádzačiek o titul Miss World. Na druhom mieste sa umiestnila Libanončanka Yasmina Zajtúnová."

TASR, 10. marca 2024 11:26
Na snímke Češka Krystyna Pyszková. Foto: TASR/AP
Bombaj 10. marca (TASR) - Miss World sa stala v sobotu večer Češka Krystyna Pyszková. Finále svetovej súťaže krásy sa konalo v indickom Bombaji a rodáčka z českého Třince sa stala už druhou Češkou, ktorej sa tento prestížny titul podarilo získať. TASR o tom informuje podľa správ agentúry AP a spravodajského portálu televízie Nova.

Pyszkovej sa podarilo zvíťaziť spomedzi 112 uchádzačiek o titul Miss World. Na druhom mieste sa umiestnila Libanončanka Yasmina Zajtúnová.

"Byť korunovaná Miss World je splnený sen. Som hlboko poctená, že môžem na celosvetovej platforme reprezentovať svoju krajinu a hodnoty ‘krásy s účelom’," uviedla Pyszková, ktorá sa stala v poradí 71. víťazkou Miss World.

Korunku Pyszkovej odovzdala počas ceremoniálu doterajšia Miss World Poľka Karolina Bielawska. Pyszková je pritom po Taťáně Kuchařovej už druhou Češkou, ktorá tento titul získala.

Pyszková je študentkou práva na Karlovej univerzite v Prahe. Národnú súťaž Miss Czech Republic vyhrala ešte v roku 2022. Svetové finále súťaže sa však v dôsledku odkladov spôsobených aj pandémiou koronavírusu konalo až teraz.

Sobotňajšie finále sa vrátilo po 28 rokoch do Indie, odkiaľ pochádza až šesť nositeliek titulu Miss World. Usporiadatelia pritom počas večera predviedli svetovému obecenstvu bohatú indickú kultúru, umenie i textílie. Súťažiace na sebe mali oblečené i tradičné bohato vyšívané sukne a blúzky a tancovali na známe bollywoodske piesne.

Slovensko na súťaži v Indii reprezentovala Miss Slovensko 2021 Sophia Hrivňáková.Komentáre