Zdravie

PETA odkazuje: Veganstvom k lepšiemu sexuálnemu zdraviu mužov!

"Organizácia PETA pripravila pri príležitosti Svetového dňa veganstva veľmi netradičné video."

Webmagazin.sk, 3. novembra 2012 6:00
Kristi-Anna Brydonová v bikinách zo šalátových listov rozdáva letáky s nápisom "Vegetariáni chutia lepšie" 1. mája 2007 v obchodnej štvrti v Sydney. Foto: TASR/AP Photo
Roky sa hovorilo, že najlepší vplyv na sexuálne zdravie mužov a ich potenciu z potravín majú ustrice. Organizácia PETA sa rozhodla, že mužom priblíži aj inú formu, ako sa v tejto oblasti zlepšiť. Pri príležitosti Svetového dňa veganstva pripravili video, v ktorom veľmi netradičnou formou propagujú ovocie a zeleninu a ich vplyv na sexuálne zdravie muža.

Zelenina a ovocie tam, kde ich nečakáte


Vo videu ukázali niekoľko mužov, každý sa venoval nejakej inej činnosti. Jeden hral tenis, jeden bol automechanik, ukázali aj iných. Všetci však mali niečo spoločné – mali zeleninu alebo ovocie tam, kde by to nikto nečakal.

Tenisový hráč sa mohol pochváliť veľkou mrkvou, ktorá mu „dotvárala mužnosť“. Automechanik zase banánom. S týmito zábermi sa spájajú frázy ako napríklad: „Uhorka nikdy nevyzerala tak dobre – alebo tak hriešne.“

Chcú vyzdvihnúť zdravý životný štýl


Organizácia PETA určite nemala ako hlavný cieľ naučiť mužov dávať si ovocie a zeleninu tam, kam by nemali. Ich cieľom bolo vyzdvihnúť zdravý životný štýl a ukázať, že jesť zeleninu a ovocie sa naozaj oplatí. A čím iným lepšie zaujmú pozornosť celého sveta ako sexuálnym podtónom?

Modelka Sheridyn Fisherová pózuje v spodnej bielizni zo šalátových listov v austrálskom Sydney 13. decembra 2011. Fotenie bolo súčasťou kampane neziskovej organizácie People for the Ethical Treatment of Animals (PETA), ktorá sa angažuje za práva zvierat, s cieľom priblížiť ľuďom vegánsky spôsob stravovania. Foto: TASR/AP Photo
Podľa organizácie cholesterol obsiahnutý v mäse, vajciach a mliečnych výrobkoch môže upchávať srdcové cievy, čo môže spôsobiť, že krv sa nedostane tak ľahko a rýchlo k vnútorným orgánom. A nedostane sa ľahko ani k tým, ktoré sa využívajú v spálni, preto zvolili ako marketingový nástroj práve mužskú potenciu.

Veganská strava je vraj zdravšia


PETA tvrdí, že veganské jedlá na rozdiel od klasickej stravy neobsahujú žiadne živočíšne tuky alebo cholesterol. Tiež tvrdia, že ľudia, ktorí sa takto stravujú, sú v lepšej kondícii a sú štíhlejší, nie sú takí náchylní na srdcové choroby, cukrovku, obezitu a rakovinu.

Tvrdia, že sexuálna výdrž veganov je omnoho vyššia ako sexuálna výdrž ľudí, ktorí jedia mäso a ostatné potraviny veganmi vylúčené. Spôsobuje to fakt, že krv sa nedostáva k orgánom tak rýchlo, keď cholesterol upcháva cievy. Podľa nich majú vegania výdrž až do rána, čo sa o „mäsožravcoch“ povedať nedá.

Pozrite si video, ktoré PETA pri príležitosti Svetového dňa veganstva pripravila:

Komentáre