Zdravie

OZ Malíček: Kaviarne podporia predčasne narodené deti

"Výťažok zbierky sa venuje na nákup dýchacích prístrojov pre tieto bábätká do nemocníc."

TASR, 24. septembra 2023 8:13
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Do zbierky Dýchať nie je maličkosť sa možno do 8. októbra zapojiť aj vo vybraných kaviarňach. Tie sa ku kampani na podporu predčasne narodených detí pridávajú v rámci Medzinárodného dňa kávy. TASR o tom informovali z občianskeho združenia (OZ) Malíček, ktoré za zbierkou stojí. V tejto súvislosti priblížili, že na liečbu predčasne narodených detí sa často využíva aj kofeín.

"Predčasný pôrod so sebou nesie viacero problémov, s ktorými sa musia tieto deti pasovať a mnohé z nich si do svojich životov nesú malé či závažné následky tohto skorého príchodu na tento svet. Aj vďaka kofeínu im však moderná medicína pomáha, aby sa základné životné funkcie naštartovali a maximalizovali ich šance na plnohodnotný život," priblížila predsedníčka združenia Ľubica Kaiserová.

Zoznam kaviarní, ktoré sa do zbierky zapojili, je na stránke https://malicek.sk/novinky/a/396_kvikanamalka-2023. Ľudia v nich môžu prispieť do označenej pokladničky. Do zbierky sa okrem toho možno zapojiť aj na portáli https://malicek.darujme.sk/dychat-nie-je-malickost/ alebo načítaním QR kódu zverejneného na webe združenia. Výťažok zbierky sa venuje na nákup dýchacích prístrojov pre tieto bábätká do nemocníc.

Komentáre