Technológie
V slovenskom Microsofte nemá nikto svoje pevné miesto. Ani samotný šéf
WEBMAGAZIN.sk-OTS, 26. novembra 2015 8:20 Foto: Microsoft Slovakia
Pokojne teda môže nastať situácia, kedy ráno prídete do práce a vedľa vás sedí šéf.Nekonvenčný zasadací poriadok a vlastne neexistencia kancelárií nie je jedinou netradičnou skutočnosťou v spoločnosti. Microsoft bol v roku 2012 v rámci štúdie Best Employers Slovensko ocenený ako tretí najlepší slovenský zamestnávateľ. Štúdiu každoročne organizuje prestížna poradenská a outsourcingová spoločnosť Hewitt Associates v oblasti riadenia ľudských zdrojov.
Za dvadsať rokov jej existencie rozrástla na úspešnú pobočku s viac ako 100 zamestnancami.
Svet spoznal Windows 95
Rok 1995 bol pre Microsoft veľmi významný. Práve v tom čase sa na svet dostal Windows 95, prelomový operačný systém, ktorý začal písať moderné dejiny spoločnosti. V rovnakom roku vznikla aj slovenská pobočka Microsoftu.
Prichádzali nové verzie Windowsu, prišiel Office, Xbox, nové služby a cloud. Zmeny ovplyvňovali jednak potreby zamestnancov a zároveň určovali vždy nové ciele, ktoré potrebovala spoločnosť dosiahnuť.
Nie len softwér
Slovenský Microsoft má na svojom konte viacero úspechov. Podporil množstvo zmysluplných projektov, pomohol neziskovým organizáciám a ukázal smer absolventom.
Spoločnosť investovala mnoho času a peňazí do slovenského školstva, a zároveň išla príkladom dobrého zamestnávateľa. Pravidelne sa radí do prvej desiatky najúspešnejších pobočiek v regióne EMEA (Európa, Stredný východ a Afrika), čo dokazuje, že svoju prácu robí veľmi dobre.
Filozofiou Microsoftu je pomáhať firmám a jednotlivcom realizovať ich potenciál prostredníctvom informačných technológií. Zasluhuje sa preto o rozvoj mladej generácie a vytváranie pracovných príležitostí pre mladých na Slovensku.
Pomoc pre absolventov
Viditeľným problémom čerstvých absolventov vysokých škôl je získať prvé pracovné skúsenosti a zaradiť sa na trh práce. Slovenská pobočka Microsoftu pre absolventov cielene vytvára nové pracovné miesta a prostredníctvom špecifického náborového plánu, zameraného na rozvoj a zaškolenie mladých ľudí, im umožňuje akcelerovať v rámci prostredia Microsoftu.
V program Microsoft Academy for College Hires (MACH), ktorá trvá 12 až 18 mesiacov sa môžu absolventi zapojiť do pracovného pomeru v rámci lokálnych pobočiek Microsoftu. Dostávajú možnosť participovať na viacerých projektoch a tréningových aktivitách v zahraničí. Po úspešnom absolvovaní programu MACH sa absolvent stane plnohodnotným zamestnancom lokálnej pobočky.
Byť zamestnancom je...
Zamestnanci Microsoftu majú mnoho výhod. Okrem stravných lístkov či extra dovolenky im firma poskytuje nadštandardnú zdravotnú starostlivosť, prispieva na dôchodok a podľa pozície môže zamestnanec získať aj firemné vozidlo na súkromné účely. Samozrejmosťou je flexibilná pracovná doba či bezplatné nápoje a pochutiny na pracovisku. A že zamestnanci sú poriadni hladoši, dokazuje aj fakt, že každý mesiac sa v slovenskej pobočke zje priemerne 224 Horaliek.
Sme mladí a šikovní
Mladých a šikovných ľudí podporuje Microsoft Slovakia aj prostredníctvom najväčšej študentskej technologickej súťaže Imagine Cup, ktorá má svoje kolo aj na Slovensku. Každý rok sa do nej celosvetovo zapája viac ako 300 000 študentov, ktorí hľadajú globálne riešenie na zadanú tému. Hodnotí sa kvalita návrhu softvéru a hardvéru, ich funkcionalita, dizajn a v neposlednom rade aj prezentácia návrhu. Tí najlepší môžu dokonca získať finančnú odmenu.
Rámec
Riaditelia slovenskej pobočky Microsoftu
• 1995 - 2000 – Tibor Tarábek
• 2000 – 2001 – Juraj Šitina
• 2001 – 2008 – Robert Šimončič
• 2008 – 2012 – Peter Čerešník
• 2012 – súčasnosť – Markus Breyer