Štýl

Horúci trend leta: Sukňa v štýle Vokuhila

"Zahoďte predsudky, skúste si asymetrickú sukňu a kombinujte. Letný trend menom Vokuhila pristane každej žene."

Veronika Rosputinská, 18. júla 2013 12:00
Reserved Foto: Reserved
Vokuhila štýl je primárne známy ako účesový trend osemdesiatych rokov. Za týmto na prvý pohľad komplikovaným pomenovaním stojí jednoduchá logika. Ide o prvé slabiky slov, ktoré charakterizujú jeho základné črty, a to vpredu krátke, vzadu dlhé. V nemčine vorne kurz, hinten lang.

Veselšiu charakteristiku účesu vymysleli Američania, ktorí Vokuhila štýl označili za účes „spredu na biznis, zozadu na party“. Vlasy zostrihané na dve dĺžky, v prednej časti krátke a vzadu zase dlhé, boli dlho obľúbené u spevákov aj športovcov. Nosili ich napríklad Andre Agassi, George Michael či Jaromír Jágr.

Vokuhila na mólo


Túto sezónu vtrhla Vokuhila na prehliadkové móla a raketovou rýchlosťou sa stala trendom. Existuje množstvo jej variácií, predáva sa v rôznych farbách, strihoch aj materiáloch a obliecť si ju môžete na akúkoľvek príležitosť.

Ann Christine Foto: Ann Christine
Najprv však treba zbúrať veľký mýtus, že Vokuhila štýl pristane len modelkám alebo vysokým a štíhlym ženám. Je pravda, že na takejto postave vynikne najviac, ale dovoliť si ho pokojne môžu aj nižšie ženy.

Reserved Foto: Reserved
Tie by však mali zabudnúť na kombinácie so žabkami alebo trendovými „gladiátorkami“, ktoré si ozaj môžu dovoliť len vysoké ženy. Tento strih má tendenciu opticky centimetre uberať, preto by nižšie ženy mali Vokuhila sukňu kombinovať s topánkami na opätkoch alebo platforme.

Ideálne kombinácie


Tieto sukne bývajú šité z jemných a ľahkých materiálov s efektom viatia vo vetre, preto ich kombinujte s úzkymi topmi. Nebojte sa siahnuť aj po klasických tielkach a tričkách z bavlny, ktoré budú pôsobiť ležérne a uvoľnene. Takáto kombinácia je ideálna na bežný deň, na nákup alebo posedenie s kamarátkami.Ak chcete byť neprehliadnuteľná, skombinujte asymetrickú sukňu s výrazným topom a outfit doplňte o kožené, kovové alebo lesklé doplnky či rockerské topánky. Vokuhila sa dá nosiť dokonca aj športovo, napríklad s tričkami s potlačou, šiltovkou a teniskami. Okrem sukní Vokuhila sú k dispozícii aj šaty alebo dokonca krátke nohavice tohto strihu.

Komentáre