Štýl

Už roky sú krásne, štýlové a dokonalé. Ktorá modelka vyzerá najlepšie?

"Kult supermodeliek sa zrodil v 80-tych rokoch. V tom období sa preslávili tváre a telá, ktoré obdivujeme dodnes."

, 9. októbra 2012 13:00
Linda Evangelista a Kate Moss Foto: bigpicture.ru
Krása je parameter, ktorý je pre ne základným stavebným kameňom. Ak sa ale nedoplní ostatnými dôležitými zložkami, nedá sa na ňom stavať. Úspešnej modelke preto nestačí byť len krásna, chce to viac. Potrebuje mať osobitý štýl, ktorý ju oddelí od tých menej úspešných. Musí z nej vyžarovať to, čo v inom človeku hľadáte márne. Jej pohľad musí hovoriť za všetko, výrazom v tvári musí vedieť presvedčiť. Nie je to také jednoduché, ako si mnohí myslia.

Z modeliek sa stali hviezdy


V 80. rokoch minulého storočia sa z niektorých modeliek stali ženy, ktoré obdivoval celý svet. Zrodil sa kult supermodeliek, medzi ktoré sa dostali naozaj len tie najlepšie. Tie najkrajšie, najdokonalejšie, najobľúbenejšie. Vyformovala sa skupina krásnych žien, ktorá sa dostáva na predné priečky rôznych rebríčkov hodnotiacich krásu dodnes. Sú to jednoducho tie, ktoré očarili predchádzajúcu generáciu, očarili druhú, tretiu generáciu a očaria aj tú ďalšiu.

Z Británie prišla najkrajšia černoška


Naomi Campbell Foto: bigpicture.ru
V tomto období naštartovala svoju kariéru nádherná Naomi Campbell. Začala ako 15-ročná a bola jednou zo šiestich supermodeliek svojej generácie. Do povedomia sa dostala už ako 7-ročná, keď si zahrala v hudobnom videoklipe Boba Marleyho na pieseň Is This Love.

Modelky celý život snívajú o tom, že sa objavia na titulke prestížneho magazínu. Naomi Campbell sa nestihla ani spamätať a už žiarila na titulke britského vydania Elle. Nemala vtedy ani 16 rokov. Tomu sa hovorí závratná rýchlosť v kariére.

Medzi supermodelky sa dostala Cindy Crawford


Cindy Crawford Foto: bigpicture.ru
V tomto čase sa presadila aj modelka Cindy Crawford a tiež sa dostala medzi svetové supermodelky. Mnohé magazíny ju chceli mať na svojich stránkach, mnohé značky na svojich prehliadkových mólach.

Cindy Crawford sa objavila aj v magazíne Playboy. V roku 1988 sa ukázala v plnej kráse, fotil ju fotograf Herb Ritts. O desať rokov neskôr ju ten istý fotograf nafotil znovu na stránky magazínu Playboy.

Toto „Telo“ chcel každý


Elle Macpherson Foto: bigpicture.ru
K supermodelkám tej doby patrí aj asi najznámejšie „Telo“ na svete. Modelka Elle Macpherson si vyslúžila prezývku „The Body“ hneď potom, ako sa objavila na titulke Time Magazine v roku 1989. Odvtedy sa ukázala na titulkách mnohých prestížnych magazínov a v súčasnosti sa venuje aj podnikaniu. Známa je značka spodnej bielizne Ellle Macpherson Intimates a produktov na starostlivosť o telo s názvom The Body.

Bola múzou


Linda Evangelista Foto: bigpicture.ru
Kanadská modelka Linda Evagelista sa objavila na viac ako 600 tituliek magazínov. Dlho bola múzou známeho fotografa Stevena Meisela. Možno vďaka nemu sa tak často objavovala na titulke talianskeho vydania magazínu Vogue, keďže práve on tam fotil najčastejšie.

Dodnes patrí k módnym ikonám


Kate Moss Foto: bigpicture.ru
V roku 1988 svet modelingu objavil ďalšiu tvár, ktorá patrí dodnes medzi špičku. Kate Moss mala vtedy len 14 rokov a našli ju na letisku v New Yorku. Jej meno postupne naberalo na vážnosti a v roku 1999 bola vyhlásená za jednu z 50 najsexi žien sveta. Dodnes patrí k najvyhľadávanejším modelkám sveta.

Komentáre