Štýl

Stylistka radí: Vyberte si plavky podľa typu postavy

"Hanbíte sa za väčšie bruško či boky? Máte komplex pre menšie prsia? Stylistka nám prezradila, ako sa dá plavkami oklamať prírodu aj mužov na pláži."

Veronika Rosputinská, 10. júna 2013 6:00
Plavky značky Reserved. Foto: Reserved.
Plavková móda je už posledných pár sezón veľmi pestrá a dá sa povedať, že sa nosí úplne všetko. Bikiny, monokiny, tankiny, nápadné aj jednoduché, vzorované alebo jednofarebné. Vyberať by ste však mali rozumne a najmä s ohľadom na svoju postavu.

Pozor na vzory


Musíte si uvedomiť, že nie vždy to, čo vyzerá nádherne na figuríne vo výklade, bude tým najšťastnejším riešením aj pre vás. Dôležité je triezvo posúdiť, čo na vašej postave je hodné obdivu a naopak, čo by ste radšej chceli pred zvedavými zrakmi ukryť.

Plavky značky Reserved. Foto: Reserved.
„Veľké vzory zväčšujú a zvýrazňujú,“ prezradila stylistka Danica Raytchev. Preto ak máte väčší zadok alebo boky, voľte skôr jednofarebné plavky alebo plavky s menšími vzormi.

„Podobne je to aj s farbami,“ dopĺňa stylistka. „Tmavé farby opticky zmenšujú a krikľavé zvýrazňujú.“

Nebojte sa kombinovať


V prípade, že hore potrebujete opticky pridať a dole zase ubrať, nebojte sa kombinovať. Podľa stylistky je túto sezónu stále veľkým trendom nosiť jednofarebné diely so vzorovanými.Tabu sú podľa stylistky nohavičky strihu tanga. „Omnoho modernejšie sú dnes takzvané brazilky,“ dopĺňa a upozorňuje, že okrem výberu strihu je dôležité uvedomiť si aj účel, na aký plavky kupujeme. „Volániky, strapce a spony sú moderné, nie vždy však praktické. Opaľovať sa v plavkách so sponami môže byť totiž nepohodlné.“

Skvelé triky od stylistky

• Plavkové nohavičky s väčším výrezom výrazne predĺžia nohy
• Vystužené podprsenky pomôžu opticky zväčšiť poprsie
• Celé plavky zakryjú nie práve dokonalé bruško
• Väčší objem vytvoria lesklé a flitrové prvky
• Podprsenky bez ramienok sú vhodnejšie na menšie prsia

Komentáre