Štýl

Oblečte sa ako Daisy! Film Veľký Gatsby vyburcoval módnu revolúciu

"Režisér Baz Luhrmann, módna návrhárka Miuccia Prada a Tiffanyho klenotníci oživili klasický román Veľký Gatsby od spisovateľa Fitzgeralda a v módnom svete vyvolali hotové šialenstvo."

Veronika Rosputinská, 18. júna 2013 10:00
Z premiéry filmu Veľký Gatby Foto: TASR/AP Photo
Príchod Veľkého Gatsbyho do kín bol dlho očakávanou udalosťou nielen pre milovníkov filmov, ale aj pre módnych nadšencov. Popri príbehu hrajú dôležitú úlohu kostýmy, bez ktorých by film nemal tú správnu atmosféru.

Výzvu preniesť dej do swingovej éry dvadsiatych rokov prijala Miuccia Prada, ktorá sa prehrabala archívmi značiek Prada a MiuMiu a výsledok rozhodne stojí za to.

Dekadencia aj okázalosť


Do kože Daisy, osudovej lásky záhadného Gatsbyho, sa vžila krásna Carey Mulligan. Svoju úlohu bohatej znudenej paničky, pre ktorú sú prioritou majetok a luxus, zvládla bravúrne. A vďaka nádherným kostýmom sa Daisy stala novou módnou ikonou.

Ann Christine Foto: Ann Christine
Na okázalých večierkoch v prepychovom dome u Gatsbyho sa pravidelne schádza newyorská smotánka. Ženy tancujú v rytme electro-swingu nahodené do nádherných rób v odtieňoch drahokamovej zlatej, nechýba ani dekadentná čierna a samozrejme, všade je veľa kamienkov a trblietok.

A aby toho nebolo málo, kolekciu šperkov pre film tvorcovia nechali vyrobiť u samotného Tiffanyho. Ten sa dokonca podpísal aj pod štýl domu Jaya Gatsbyho, v ktorom nechýbajú prepychové lustre, drahý príbor či luxusný porcelán.

Oblečte sa ako Daisy


Pastvou pre oči milovníkov módy bola krehko pôsobiaca Daisy, ktorá sa väčšinu filmu predstavovala v nežných modeloch. Vrcholom kostýmovej prehliadky tvorkyne je rozhodne večerná róba posiata kamienkami. Miuccia si dvierka k Oscarovi za kostýmy rozhodne pootvorila.

New Yorker Foto: New Yorker
Ak chcete aj vy vyskúšať pompézny štýl dvadsiatych rokov, žiaden problém. Veľký Gatsby vyvolal módnu revolúciu a na vlnách retra sa nesú kolekcie mnohých obchodných reťazcov.

Základným znamením sú šaty zdobené rôznymi kamienkami, flitrami, perlami, strapcami či pierkami. Z materiálov je to najmä šifón, zamat, tyl a nechýba luxusne pôsobiaca kožušina. Obtiahnuté šaty vymeňte za rovné a zaveste na seba veľa doplnkov. V tomto štýle majú vyniknúť práve tie, šaty by naopak mali byť jednoduchších strihov.

Skvelé tipy nájdete v našej fotogalérii:Ak máte odvahu na skutočnú extravaganciu, určite si jednoducho upravené vlasy ozdobte čelenkou. A to nie hocijakou, ale výraznou, pripomínajúcou skôr malú korunku. Mala by byť hrubšia a bohato zdobená, ale len v prípade, že sa chystáte do spoločnosti. Na bežný deň voľte skôr klasiku, s jemnejšími kamienkami alebo pierkami.

Pri bižutérii voľte perlové variácie, ich nápadnosť opäť prispôsobte príležitosti.Do ruky vezmite zdobenú alebo čipkovanú listovú kabelku alebo menšiu kabelku s retiazkovým ramienkom. Na nohy si obujte topánky s remienkom okolo členka a pásikom cez nohu, vysoký opätok nahraďte stredným. Dvadsiate roky predsa tancujú!

Komentáre