Štýl

Pripravte si žltú a čiernu! Tieto farby budú v móde

"Módni návrhári nám už ukázali, v akom duchu sa bude niesť nasledujúca sezóna."

, 5. októbra 2012 13:00
Kolekcia Alexander McQueen na jar a leto 2013 Foto: TASR/AP Photo
Žltú a čiernu nasadila na sezónu jar a leto 2013 značka Alexander McQueen, ktorá patrí k najsilnejším značkám sveta. Na jej čele stojí Sarah Burton, ktorá neustále dokazuje, že si toto miesto zaslúži.

To, čím bola značka Alexander McQueen preslávená počas života módneho mága, ktorého meno nesie, sa z kolekcii vôbec nevytratilo. Práve naopak, Sarah Burton je dokonalou pokračovateľkou, pretože aj ona dokáže priniesť kolekciu, ktorá vyráža dych a vkráda sa do snov módnych nadšencov. Do potravín ani na poštu sa v tom síce ísť nedá, ale zapôsobí to na nás vždy.
Sarah Burton touto kolekciou dokázala, že si svoje miesto v dome Alexander McQueen zaslúži. Foto: TASR/AP Photo

Pripravme sa na včelie farby


Jar a leto sa podľa Sarah Burton budú niesť v znamení žltej, čiernej, zlatej a mosadznej. Stavila na včelie farby, ktoré nechala mierne tlmené. Večerné modely však pripravila aj v iných tónoch – okrem spomínanej čiernej aj v bielej a červenej.
Sarah Burton touto kolekciou dokázala, že si svoje miesto v dome Alexander McQueen zaslúži. Foto: TASR/AP Photo

Vyniknú ženské krivky


Kolekcia vracia do sveta módy korzety a živôtiky, ktoré vytvárajú dokonalé ženské línie. Z postavy dokážu vyčarovať toľko ospevované presýpacie hodiny, ktoré boli stáročia hodnotené ako najkrajšie ženské krivky. Umocňujú to veľké krinolínové sukne, ktoré dodávajú objem bokom, čím opticky zužujú pás.

Včely sú všade


Sarah Burton už pred uvedením tejto kolekcie na jar a leto 2013 hovorila o filozofii včelieho kráľovstva, ktorú chce do jednotlivých kúskov vložiť. Počas tvorby zobrala svoje slová veľmi, ale naozaj veľmi vážne, pretože myslela na každý detail.Zabudnite na čipku, ako ju poznáte doteraz. Z tej klasickej sa stala sieťovina, ktorú tvoria šesťuholníkové plastové oká a pripomínajú včelie plasty.

Stačí sa pozrieť na klobúky, ktoré majú modelky na hlavách. Pripomínajú vám niečo? Sú nápadne podobné tým, ktoré nosia včelári, aby sa sieťkou chránili pred útokmi včiel. Samozrejme, tieto klobúky od McQueena sú o čosi štýlovejšie a kvalitnejšie...

Sarah Burton touto kolekciou dokázala, že si svoje miesto v dome Alexander McQueen zaslúži. Foto: TASR/AP Photo
Včelí motív osadila aj na kabelky. Tie sú vyrobené z plastovej sieťoviny. Vyzerajú štýlovo, ale klasický kabelkový neporiadok by ste v nich mať nemohli. Sú totiž priehľadné a cez sieťovinu by každý videl, aký veľký zväzok kľúčov nosíte a akú hrubú máte peňaženku.

Topánky tiež nenechala na náhodu. Dala im klinovú platformu z priehľadného plastu a vyplnila ju niečím, čo sa dosť nápadito podobá na propolis.

Čo sa týka doplnkov, takisto nevyšla zo svojej včelej línie. Na veľké plastové náhrdelníky a náramky nasadila malé včielky.

Plast dominuje


Už je pravdepodobne jasné, ktorý materiál v tejto kolekcii dominuje. Je plná plastových doplnkov, ale kúsky z neho sa objavujú aj na oblečení.

Sarah Burton dokázala, že svojou kreatívnosťou a zmyslom pre efekt je pre značku Alexander McQueen tým pravým človekom.

Komentáre