Štýl

Počasie sa zbláznilo, bez bundy toto leto ani na krok

"Meteorológovia strašia hrozivou predpoveďou, údajne nás čaká najchladnejšie leto za posledných dvesto rokov. Pripravte sa, toto leto šortky a tielko stačiť nebudú."

Veronika Rosputinská, 5. júna 2013 12:00
Letná bunda značky Karen Millen. Foto: Karen Millen
Správu o studenom lete pred pár dňami priniesli francúzski meteorológovia, podľa ktorých bude leto v júni a júli pripomínať iba pár dní. Ich tvrdenia už síce viacerí odborníci stihli spochybniť, ale počasie je vrtkavé a len ťažko sa dá predpovedať v týždňových horizontoch.

Módni návrhári pravdepodobne tušili v kostiach, že túto sezónu pôjdu bundy na dračku. Vo svojich kolekciách im dali široký priestor a my sme pre vás pripravili zopár inšpirácií, ktoré vám pomôžu prežiť aj chladnejšie letné dni.

Neónové farby a šikmé zipsy


Ak si pocit leta chcete užívať aj počas chladného upršaného dňa, siahnite po bunde v neónových odtieňoch. Pôsobí ľahko, hravo a letne, a pritom poskytne ochranu pred dažďom aj vetrom. Trendom sezóny sú šikmé zipsy, ktoré bundu ešte viac ozvláštnia.

Letná bunda značky Karen Millen. Foto: Karen Millen.
Ak sú pre vás neónové farby tabu, siahnite po jemnejších pastelových farbách. Nosí sa púdrovo ružová, béžová aj jemné odtiene zelenej a modrej. Nič nepokazíte ani čiernou a bielou klasikou, prípadne ich kombináciou.

Večne živý denim


Z hľadiska materiálov túto sezónu vedie denim, nosí sa na nohaviciach, sukniach, košeliach a neobišiel ani bundy. Keďže denim príliš nehreje a rýchlo premokne, vhodný je skôr do suchších dní.

Letná bunda značky F&F Foto: F&F
V móde sú stále aj trblietavé a lesklé materiály, ktoré sú kombinované s menej výraznými. Ak nechcete zaostávať za aktuálnymi trendmi, investujte do bundy v retro štýle päťdesiatych a šesťdesiatych rokov.

Pozrite si fotogalériu s viacerými značkami a bundami:

Komentáre