Štýl

Módna šou Orange Fashion predstaví to najlepšie z domácej scény

"Prestížne módne podujatie pri príležitosti svojho 10. výročia predstaví 9. decembra módnych návrhárov, ktorých tvorba dlhodobo kreatívne aj kvalitatívne obohacuje slovenskú módu. "

Webmagazin.sk, 2. decembra 2013 10:00
Model Veroniky Hložníkovej z minuloročnej šou. Foto: Orange Fashion


Orange Fashion je prestížnou módnou udalosťou, ktorá umožňuje renomovaným slovenským tvorcom prezentovať svoju tvorbu a pohľad na spoločenskú módu, a to v špičkových profesionálnych podmienkach, porovnateľných s podobnými podujatiami v zahraničí. Nadchádzajúci 10. ročník Orange Fashion venuje 9. decembra priestor výlučne slovenským módnym návrhárom, ktorých tvorba významným spôsobom obohacuje módnu scénu.

Jedinečné kolekcie, renomovaní tvorcovia


Za deväť rokov zaplnilo prehliadkové mólo Orange Fashion 42 jedinečných kolekcií, ktoré ich autori vždy vytvorili exkluzívne len pre toto prestížne módne podujatie. To sa stane aj tentoraz a na desiatom ročníku módnej show uvedú svoje autorské kolekcie Veronika Hložníková, Marcel Holubec W, Fero Mikloško, Hana Převrátilová s Borisom Hanečkom a Mária Štraneková.

Dvaja z nich - Veronika Hložníková a Fero Mikloško - patrili medzi tých, ktorí svoje diela prezentovali aj na prvom ročníku Orange Fashion v roku 2004. „Naším zámerom pred desiatimi rokmi bolo vytvoriť podujatie, ktoré umožní kvalitným tvorcom slovenskej módnej scény každoročne uviesť prehliadku svojej kreatívnej inšpirácie, a tým posúvať latku kvality domácej tvorby stále vyššie. Sme radi, že sa to podarilo,“ uviedla Andrea Cocherová, riaditeľka Plesu v opere.

Zľava: moderátorka Iveta Malachovská, modelka Michaela Kocianová, Andrea Cocherová, riaditeľka Úseku komunikácie spoločnosti Orange Slovensko a šéfka Plesu v opere, Gabriela Drobová, riaditeľka FashionTV Foto: Orange Fashion
Exkluzívna premiéra spoločenskej módy sa uskutoční po prvý raz v histórii Orange Fashion v priestoroch Slovenskej filharmónie. V jej elegantnom prostredí sa bude snúbiť historický prierez doterajších deviatich ročníkov Orange Fashion s éterickou vzdušnosťou, jedným z leitmotívov, ktoré sa rozvinú pod režisérskym vedením Jany Burkiewicz.

Zvučné mená módnych návrhárov aj modeliek


Diela návrhárov počas predchádzajúcich ročníkov predviedli na móle Orange Fashion špičkové profesionálne modelky ako Tereza Maxová, Michaela Kociánová, Ivica Sláviková, Denisa Dvončová, Kamila Filipčíková či Kristína Chrasteková. „Ani tento rok to nebude inak a pripravujeme opäť zaujímavé mená, ktoré sú synonymom kvality a profesionality, rovnako ako je ním Orange Fashion,“ dodala A. Cocherová. Módnu show bude uvádzať moderátorka Soňa Müllerová. O hudobné aranžmány sa postará hudobný dramaturg Matej Drlička a vizáž a vlasový styling modeliek bude mať vo svojich rukách tím expertov pod vedením Kataríny Kmecovej a Renáty Márovej.

Špeciálna kolekcia Šaty zo srdca


Už po tretí raz sa spojí Orange Fashion s motívom pomoci. Aj v tom roku módni návrhári, ktorí predvedú svoje spoločenské kolekcie, pripravili bez nároku na honorár päť modelov spoločenských šiat s názvom Šaty zo srdca. Bude ich spájať spoločná červená farba a zámer pomôcť. Aj tentoraz bude výťažok zo špeciálnej dražby venovaný na dobročinný účel, na ktorý sa zameriava nadchádzajúci 14. ročník Plesu v opere, a tým je pomoc predčasne narodeným deťom.

Komentáre