Štýl

Odborníčka radí: Čo potrebuje pleť počas dovolenky

"Dovolenka je čas, keď pokojne povolíme zo svojich zásad. Zabudneme na diétu aj cvičenie, ale čo by sme rozhodne podceniť nemali, je starostlivosť o našu pleť."

Veronika Rosputinská, 8. júla 2013 14:00
Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo
Počas dovolenky trávime veľa času vonku a tým, že svoju pokožku vystavujeme často aj niekoľkohodinovému slneniu, mali by sme sa o ňu aj náležite starať.

„Nesmiete zabúdať, že pokožka na dovolenke zažíva traumu, nakoľko nežijeme v prímorskej krajine,“ smeje sa beauty poradkyňa Simona Hegyiová zo salónu Babor beauty spa a dodáva: „Všetko sa odvíja od fototypu pleti.“

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo
Starostlivosť nie je až taká náročná, preto si na ňu nájdite čas aj na dovolenke, hoci sa vám často určite nechce. „Postupujte podobne ako vždy, pleť si ráno vyčistite, ale bežne používaný krém nahraďte opaľovacím,“ radí odborníčka.

Investujte do kvality


„Krém na opaľovanie nefunguje okamžite, preto ho treba aplikovať asi hodinu pred tým, ako sa vystavíme slnku,“ varuje beauty poradkyňa. „Faktor si vyberajte podľa typu pleti a radšej investujte o čosi vyššiu sumu do kvalitnej opaľovacej kozmetiky, aby ste pri pohľade do zrkadla nezažili šok a vaša pokožka ešte väčší.“

Kozmetiku skutočne netreba v tomto prípade podceniť, kvalitné krémy s ochrannými filtrami nás nielen ochránia pred slnkom, ale našej slnkom zaťaženej pokožke poskytnú aj potrebnú výživu.

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo
Nezabudnite ani na to, že pokožku krémom nestačí natrieť iba raz, ale pravidelne počas celého dňa. Aj keď sa krémy často chvália prívlastkom vodeodolné, vždy po vysušení by ste mali pokožku opäť natrieť.

„Ako sme sa o ňu starali počas dňa, sa ukáže večer. Ak nás nič neštípe a je jemne sfarbená bez stôp po solárnej alergii, môžeme ju pripraviť na spánok. Pleť vyčistíme a nanesieme na ňu hydratačný krém, ktorý jej dodá vlhkosť. Nezabúdajte ani na očné okolie aplikáciou očného krému,“ uzatvára beauty poradkyňa.

Komentáre