Štýl

Vykročte štýlovo aj do daždivého rána

"Prezradíme vám, čo by ste mali mať v šatníku, aby ste s úsmevom zvládli aj upršané dni."

Veronika Rosputinská, 6. júna 2013 12:00
Čiapka značky Reserved Foto: Reserved
Z kalendára na mňa pozerá júnový dátum a tak zápasím s chuťou písať o sandálikoch, šortkách a pestrých tielkach. Zaplavené ulice európskych miest a mračiaca sa obloha ma však vracia do reality. Najbližšie dni nás ešte leto bohužiaľ nečaká.

Už dobrých pár rokov sú veľkým hitom gumáky. Zatiaľ čo uplynulé suché letá sme nemali veľa príležitostí ich naplno využiť, túto sezónu si aspoň jedny zaobstarajte. Ťažko totiž nájdete inú obuv, ktorá vaše nohy udrží celý deň v suchu aj počas tých najväčších dažďov.

Praktické a využiteľné


Gumáky sú veľmi praktickým kúskom obuvi a vôbec nie sú náročné na údržbu. Stačí vybehnúť von a dážď z nich špinu predošlého dňa jednoducho zmyje.

Gumáky z Topankovo.sk Foto: topankovo.sk
K dispozícii sú navyše v mnohých variantoch a je len na vašom vlastnom vkuse, ako ich k svojmu outfitu doladíte. Toho, že by ste nimi niečo pokazili, sa báť nemusíte. V obchodoch ich nájdete úplne jednoduché, ale aj extravagantné alebo dokonca úzke gumáky s opätkami, ktoré vyzerajú ako elegantné čižmičky.

Chráňte sa pred dažďom


Chýbať by vám nemal ani kvalitný dáždnik. Mal by byť najmä pevný a odolný, pretože vo vetre sa veľmi ľahko zlomí. Viac sa oplatí investovať o čosi vyššiu sumu do dobrého dáždnika, ako pravidelne nakupovať lacné a nestabilné.

Dáždnik z Rajdazdnikov.sk Foto: Rajdazdnikov.sk
Aj dáždnik môže byť pre ženu skvelým doplnkom. Dnes, najmä na internete, existujú špeciálne obchody zamerané výlučne na dáždnikovú módu. Ponúkajú dáždniky elegantné, jednoduché, s nápismi či obrázkami. Trendové sú aj úplne priesvitné dáždniky s farebnými rúčkami.

Nepremoknite


Okrem kvalitnej nepremokavej obuvi je dôležitá aj nepremokavá bunda. Tá vás ochráni v prípade, že nemáte po ruke dáždnik. Trendom sú vpredu skrátené a vzadu predĺžené modely s kapucňami alebo akékoľvek iné asymetrické tvary. Čím sú nápadnejšie, tým lepšie.

Bunda značky Reserved. Foto: Reserved
Z farieb a vzorov je obľúbená čierno-biela kombinácia so vzorom zebry alebo tigra a jednoduché bundy klasických strihov s výraznými detailmi, ako sú nášivky na lakťoch alebo trblietavé a lesklé prvky.

Korunkou krásy je aj šiltovka alebo klobúk, ktoré sú túto sezónu tiež veľmi populárne. Ochránia najmä vaše vlasy, ktorým vietor ani dážď neprospievajú. Ak ich správne doladíte k outfitu, budete navyše vyzerať štýlovo.

Pozrite si tipy v našej fotogalérii:

Komentáre