Štýl

Najlepšie halloweenske kostýmy pre psov. Ktorý sa vám najviac páči?

"Nielen ľudia sa na Halloween môžu stať niekým iným. Niektorí prezliekajú do kostýmov aj svojich psov."

, 25. októbra 2012 6:00
Aj pes môže byť na Halloween originálny Foto: bigpicture.ru
Typický americký sviatok Halloween sa postupne šíri po svete. Už niekoľko rokov sa oslavuje aj u nás, ľudia sa prezliekajú za všetko možné a vyrážajú do barov a na večierky. Niektorým sa zmena imidžu podarí viac, iným menej. Ale snažia sa všetci.

Aj pes môže mať kostým


Nie iba ľudia majú právo stať sa na jeden večer niekým iným. Niektorí do kostýmov obliekajú aj svojich štvornohých priateľov.

Ak neviete, do čoho by ste navliekli svojho psa, pouvažujte nad smokingom. Buldog v ňom vyzerá ako skutočný mafián. Prípadne zo psa skúste urobiť iné zviera, veď keď sa ženy môžu prezliekať za Marilyn Monroe a muži za Borata, tak aj pes sa môže prezliecť za motýľa alebo žraloka. Dobre vyzerá aj pes námorník, pirát, atlét na olympiáde alebo gejša.
Aj pes môže byť na Halloween originálny Foto: bigpicture.ru

Halloween oslavovali najmä deti


Halloween sa oslavuje večer 31. októbra. Je to sviatok najmä pre deti. V Amerike sa prezliekajú do rôznych kostýmov. Potom zazvonia susedom na dvere, pobalia sladkosti, ktoré dostanú a posunú sa o dom ďalej. Celkom výhodný biznis...

Okrem USA je tento sviatok obľúbený aj v Írsku, Spojenom kráľovstve, Portoriku, Kanade, Austrálii a na Novom Zélande. Hoci ho poznáme najmä z amerických filmov, na pôde tohto štátu nevznikol. Jeho korene sú v Írsku a bol to pôvodne pohanský sviatok.

Aj pes môže byť na Halloween originálny Foto: bigpicture.ru
Práve v Írsku sa kedysi oslavoval keltský sviatok Samhaim. Bol to pohanský nový rok. Z neho neskôr vznikol Halloween. Názov je skrátený od slova Halloweenen, ktorý doslovne znamená predvečer všetkých svätých.

Už nie je len pre deti


Z pôvodného pohanského sviatku sa stal sviatok pre deti, počas ktorého skvelým biznisom získavajú plné tašky sladkostí. A z toho sa zase neskôr stal sviatok pre dospelých, ktorí si dajú rôzne masky a spokojne si môžu vypiť, pretože ich aj tak nikto nespozná. Len pozor, aby potom v noci neoddychovali na lavičkách v najbližšom parku čarodejnice, snehulienky a Tiroláci.Oslavuje sa už aj u nás na Slovensku. Ešte máte pár dní na to, aby ste si zohnali originálny kostým alebo doma vyrobili niečo kreatívne. A prípadne obliekli aj svojho psa, veď predsa nie je o nič horší ako vy.

Komentáre