Štýl

Vyskúšajte bielu! Elegantne, romanticky aj zvodne

"Je ženská, svieža, nevinná, ale aj nezávislá a oslobodzujúca. Pôsobí čisto, jemne a ľahko, preto je ideálnou voľbou práve na horúce letné dni."

Veronika Rosputinská, 20. júna 2013 12:00
Biele šaty sú in Foto: Marks&Spencer
Podľa psychológie farieb je biela vyjadrením uvoľnenia a oslobodenia sa od všetkých prekážok, od toho, čo nás brzdí a zväzuje. Poskytuje absolútnu slobodu, nové možnosti a navyše pôsobí čisto, ľahko a sviežo. Ideálne vlastnosti do letných dní, čo poviete?

Biela farba je síce obľúbenou už dlhé roky, bohužiaľ je spájaná s mnohými predsudkami a stereotypmi. Najčastejším, a teraz ruku na srdce všetky z vás, je argument, že pridáva kilá.

Je pravda, že biela nie je najlichotivejšia k plnším krivkám, ale nikdy nie je problém iba vo farbe. Ak správne zvolíte strih a pohráte sa s doplnkami, v bielej môžete pôsobiť úchvatne aj s nejakým tým kilom navyše.

Ďalším predsudkom je prisudzovanie bielej farby len nevestám. Prečo by ste si do horúceho letného dňa nemohli dať biele šaty? Pokojne mohli, na ulici si vás s nevestou určite nikto nepomýli, nebudete sa v nej potiť a budete vyzerať štýlovo – biela farba nikdy nevyjde z módy.

Biele šaty sú in Foto: Marks&Spencer
Rovnako sa nebojte ani toho, že v bielej budete vyzerať fádne. V módnom svete nenájdete kúsok, ktorý by bol kombinovateľnejší a prispôsobivejší ako práve biela.

Biela elegancia


Bielou nič nepokazíte pri nijakej príležitosti, pokiaľ si samozrejme na svadbu najlepšej priateľky nevezmete dlhú bielu róbu. Nemusíte sa báť nosiť ju ani do práce, ktorá predpisuje elegantnejšie outfity. Oblečte si úzku bielu sukňu alebo nohavice, k nej top s menším výstrihom a ľahké biele sako. Doplňte ich jemnými doplnkami a topánkami na opätku.

Tipy pre elegantnú bielu:Pozor si pri bielej treba dať na spodnú bielizeň, ktorá je pod ňou veľmi viditeľná. Zabudnite na čipky, volániky a aplikácie, uprednostnite hladké modely a skôr telové odtiene, ktoré sú menej nápadné.

S bielou na rande


Biela sa odjakživa považuje za najženskejšiu a najnežnejšiu farbu, preto neváhajte a siahnite po nej, keď sa chystáte na rande. Pozval vás na romantickú večeru? Zažiarte v krátkych bielych šatách s jemne provokujúcim strihom, nebojte sa čipiek, aplikácií ani volánikov. Na nohy si obujte sandáliky s platformou. Z doplnkov uprednostnite pred odtieňom striebra skôr zlaté, ktoré na bielej nádherne vyniknú. Ak máte šaty jednoduchšie, nebojte sa ani masívnejších doplnkov. Do ruky vezmite listovú kabelku a romantický outfit je na svete.

Tipy pre romantickú bielu:V bielej môžete ísť pokojne aj na piknik do parku, voľte však pohodlnejšie modely. Biele krátke nohavice, blúzku z transparentného materiálu a na nohy sandáliky bez opätkov, šľapky alebo tenisky.

Provokujte v bielej


Krásne sú aj outfity asymetrických strihov, ktoré podčiarkujú ženskosť a provokujú okolie. Ak máte odvahu, pokojne zvoľte aj ľahko presvitajúce materiály, odhalený chrbát alebo väčší výstrih. K takýmto modelom však zvoľte jemnejšie doplnky, aby ste nepôsobili príliš vulgárne.

Tipy na sexy bielu:

Komentáre