Štýl

Toto sú najväčšie módne pohromy!

"Móda je dnes veľmi benevolentná a označiť niečo za trend alebo naopak, pohromu, závisí vždy od uhla pohľadu. Je však zopár vecí, ktoré inak ako módnou katastrofou nemožno nazvať."

Veronika Rosputinská, 28. júna 2013 10:00
Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Legíny nie sú nohavice


Fakt nad slnko jasnejší a predsa mnohými ženami absolútne odignorovaný. Legíny sú kúskom šatníka, na ktorý mnohé ženy nedajú dopustiť, pretože sú relatívne pohodlné a praktické. Do módy sa tieto elasťáky vrátili pred pár rokmi a nosili sa zväčša s dlhšími košeľami alebo tričkami. Spočiatku sa objavovali v čiernej farbe, neskôr sa na pultoch obchodov začali množiť v najrôznejších farbách aj vzoroch.

A práve vtedy nastal aj zlom – ženy si k nim prestali obliekať dlhšie, čo-to zakrývajúce topy, a nahradili ich krátkymi tričkami. To všetko v naivnom domnení, že budú vyzerať trendy a sexy. Opak je však pravdou. Legíny nie sú nohavice a majú veľmi nepríjemnú vlastnosť, všade sa zarezávajú. A tým myslím naozaj všade. Navyše, podčiarkujú každú nedokonalosť postavy, takže sexy v nich môže vyzerať asi tak jedna žena zo sto.

Chodiaca džungľa


Obľúbeným prvkom v módnom priemysle sú už zopár rokov zvieracie vzory. Zebrie prúžky, leopardie škvrny, tiger, krokodíl či had. Zvierací motív je stále trendy a pekný, outfit dokáže osviežiť aj ozvláštniť. Dodržané však musí byť pravidlo, že menej je viac! Nikdy nebudete pôsobiť šik, keď si vyrazíte do mesta v tigrovaných lodičkách, tigrovaných šatách a nebodaj aj pančuškách v podobnom duchu. Zvieracie motívy sú krásne, ale iba ak sú zvolené s citom a ideálne len na jednom prvku.

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Topánkové zásady


Nepoznám vo svojom okolí ženu, ktorá by nevlastnila aspoň jeden pár lodičiek alebo akýchkoľvek iných topánok na podpätkoch. Aby neboli módnou pohromou, musíte sa držať dvoch základných pravidiel. Vždy dbajte o to, aby boli podpätky v dobrom stave. Plastové, ktoré sú dnes takmer samozrejmosťou pri kúpe topánok, radšej u obuvníka vymeňte hneď za gumené, ktoré vám vydržia omnoho dlhšie. Nič totiž nepokazí dojem z pekných topánok viac ako zničené podpätky. Teda, okrem zvyšku cenovky na podrážke.

Hogo Boss aj Vuittonka


Ak nemáte stovky eur na kúpu originálnej kabelky z dielne vychyteného módneho domu, radšej investujte pár desiatok do kvalitnej koženej, ako do verne vyzerajúcej kópie slávnej značky. Verná kópia totiž neexistuje.

Výstrihy a mini


Ak chcete byť sexy a pochváliť sa svojou krásnou postavou, rozhodnite sa, či chcete ukázať dekolt alebo nohy. V prípade, že si zvolíte oboje, budete vyzerať skôr lacno a vulgárne, ako príťažlivo. Platí nepísané pravidlo, že k ultrakrátkej sukni a lá väčší opasok nepatrí top s hlbokým výstrihom.

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Problémy s podprsenkou


Módnych katastrof v súvislosti s týmto kúskom šatníka je hneď niekoľko. V prvom rade je to zle odhadnutá veľkosť, keď vám z nej prsia nepríjemne „pretekajú“ alebo sa v nej naopak strácajú. Ďalším problémom je takzvaný efekt vykúkajúcej podprsenky. Ide o situáciu, keď je pri pohľade na vás každému jasné, či milujete vášnivú červenú alebo nežnú ružovú. Podprsenka patrí k spodnej bielizni jednoducho preto, lebo má byť na spodku, teda schovaná pod oblečením.

V súvislosti s podprsenkou by malo byť tiež tabu obliekať si čierne kúsky pod biele blúzky. Tiež by malo vyjsť nariadenie, ktoré by zakazovalo vyrábať „neviditeľné“ ramienka, ktoré sú, bohužiaľ, na pohľad často omnoho horšie, ako tie originálne. Ak máte top s odhalenými ramenami, voľte špeciálne upravené podprsenky pre tieto strihy alebo si na svojej klasickej podprsenke ramienka aspoň prekrížte. A všetky priehľadné ramienka zo skrine hneď vyhoďte.

Komentáre