Štýl

Móda na každý deň pre malé i veľké princezné

"Bábiky, baletky, princezné, kráľovné, víly, zlatovlásky... Cíťte sa ako v rozprávke s jedinečnou módnou kolekciou!"

Katarína Valentovičová, 13. októbra 2012 6:00
Rozprávková móda pre dospelé. Foto: Dolly
Po prvýkrát obliekla svoje novonarodené dievčatko, zdvihla ju ponad hlavu, pozrela na ňu s úsmevom a povedala: „Vyzeráš ako bábika!“ Takto sa slovami samotnej návrhárky Anne-Marie van Dijk prezentuje značka Dolly na internetovej stránke. Táto móda je inšpirovaná filmovými ikonami, rozprávkovými bytosťami, baletom. A tiež piatimi deťmi holandskej módnej návrhárky.

Značka sa preslávila najmä štýlovými sukňami, ktoré si laik môže zameniť so sukňami pre baletky. Sú vyrobené z kvalitného šifónu. Každá má saténovú mašľu a nastaviteľnú veľkosť pásu. Vybrať sa dá z pestrej farebnej škály i rôznych farebných kombinácií.

Pre najbábikovejšie dievčatká


V katalógu ich nájdete aj s pútavým popisom: "Tmavofialová suknička pre nastávajúcu Miss Universe, svieža oranžová pre malé princezničky, jemná kráľovná cappuchino, rozkošná malá morská víla, levanduľová pre Zlatovlásku či ružovkastá sukňa pre najbábikovejšie vyzerajúce Dolly dievčatká, ale aj fialová pre roztancované punkové princezné".

Bábikovská móda aj pre tínedžerky. Foto: Dolly
Kolekcie ponúkajú bohatý výber pre malé dievčatká, tínedžerky i dospelé. V ponuke sú i vecičky pre bábätká. Návrhárka okrem spomínaných sukieň ponúka aj takzvané tutu modely pre malé dievčatká, šaty, topánky, tričká, šortky, spodničky, spodnú bielizeň, doplnky do vlasov. Topánky sú šité ručne v prestížnom talianskom ateliéri. A aspoň pri tejto ponuke návrhárka nezabudla ani na chlapcov.

Láska na prvý pohľad


"Milujem ten pocit, keď sa oblečiem do Dolly sukne. Človek sa cíti naozaj krásny," vyznáva sa modelka Silvia Petrovičová, ktorá ju predvádzala už na viacerých módnych prehliadkach. Táto móda ju vraj očarila ihneď: "Povedala by som, že to bola láska na prvý pohľad."

Na kolekcii oceňuje jedinečnosť, ako aj materiál, ktorý návrhárka zvolila. "Páči sa mi aj riasenie sukne a farebná škála," dodáva Silvia.

Modelka Silvia Petrovičová predvádza Dolly sukňu. Foto: Dolly
Táto "baletkovská" móda je určená na bežné nosenie i slávnostné príležitosti. Modelka Silvia Petrovičová ju nepredvádza iba na mólach, ale nosí ju i v súkromí. "Hneď, ako som objavila túto značku, musela som mať aspoň jednu doma. Nosím ju bežne do mesta, dá sa krásne skombinovať s bežným oblečením. Ale obliekla som si ju napríklad aj na kamarátkine promócie," konkretizuje Silvia.

Rozprávkovo a kráľovsky po celom svete


Jednou z kolekcií tejto módy je takzvaná DOLLYwood collection inšpirovaná televíznymi módnymi ikonami ako Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Grace Kelly, Coco Chanel či Shirley Temple.

Ďalšia Rozprávkovo-kráľovská kolekcia zasa znázorňuje farebnú škálu podľa rozprávok ako napríklad Princezná na hrášku, Alica v krajine zázrakov, Zlatovláska. V ponuke je aj kolekcia Mária Antoanetta pre malé i veľké. Maminky sa tak môžu zladiť so svojimi dievčatkami.Bábikovská móda je rozšírená po celom svete. Nosia ju dievčatká i ženy v Holandsku, Veľkej Británii, Austrálii, USA, Belgicku, Švajčiarsku, Poľsku, Rusku, Grécku a v mnohých iných krajinách. A teraz už aj na Slovensku.

Komentáre