Štýl

Michael Jackson ožil v šou Cirque du Soleil!

"Kráľ popu sa na chvíľu opäť dostal medzi nás v šou svetoznámeho Cirque du Soleil s názvom Michael Jackson - Nesmrteľné svetové turné."

, 9. novembra 2012 10:00
Kráľ popu ožil v predstavení svetoznámeho Cirque du Soleil Foto: bigpicture.ru
Dlho očakávané predstavenie Michael Jackson – Nesmrteľné svetové turné dnes uchváti publikum v ruskom St. Peterburgu. Arénu Ice Palace obsadia umelci zo Cirque du Soleil.

Splnil sa mu sen


Michael Jackson sa vždy chcel stať súčasťou zoskupenia Cirque du Soleil. Naplnenia svojho sna sa síce nedožil, ale predsa sa dá povedať, že sa mu to splnilo. Celá šou sa venovala jeho osobnosti. Umelci zo Cirque du Soleil chceli, aby celá ich šou pôsobila ako koncert kráľa popu. Aby sa publikum cítilo presne tak isto, ako keby sedeli v hľadisku na Jacksonovom koncerte.
Kráľ popu ožil v predstavení svetoznámeho Cirque du Soleil Foto: bigpicture.ru

Predstavili jeho prácu


Šou sa neorientuje ani tak na životopis Michaela Jacksona, ale skôr na jeho prácu. Zameriava sa na jeho hity a na originálne choreografie, ktorými Jakcson vždy očaril svojich fanúšikov. Pri tvorbe scénografie sa inšpirovali fantastickými interiérmi zo slávneho Neverlandu.

Samotní organizátori tvrdia, že diváci budú mať možnosť vstúpiť do sveta fantázie, ktorý vždy vytváral Michael Jackson. Jednoducho to je šou, ktorá má byť energická, emocionálna a veľmi drahá. Na projekt mali pripravených 35 miliónov amerických dolárov.

Ľudia z tímu Michaela Jacksona


Aby šou Cirque du Soleil dosiahla čo najväčšiu zhodu s koncertmi Michaela Jacksona, prizvali si na pomoc ľudí z jeho tímu. Prišli muzikanti, choreografi a mnohí iní, ktorí roky pracovali na vystúpeniach samotného kráľa.Diváci budú počuť množstvo jeho najväčších hitov, 50 spevákov, muzikantov a tanečníkov im odhalí vnútorný svet speváka.

Šou podporila Jacksonova rodina


Michael Jackson – Nesmrteľné svetové turné vzniklo za podpory rodiny kráľa popu. Svetová premiéra bola minulý rok v Montreali a publikum ju prijalo s takým nadšením, že sa rozhodli s ňou pokračovať.Dnes bude veľká premiéra v St. Peterburgu. Potom sa Cirque du Soleil presúva do Nemecka, kde šou o Michaleovi Jacksonovi ukážu publiku vo Frankfurte, Oberhausene, Mníchove a Hanoveri. Hneď prvý decembrový deň sa dostanú do Viedne. V našej blízkosti predstavia túto šou ešte v Budapešti 5. februára 2013 a v Prahe 8. februára 2013.

Komentáre