Štýl

Leto vlasy ničí! Naučte sa o ne správne starať

"Vysoké teploty môžu byť pre naše vlasy kritické. Slnko a kúpanie v chlórovej či morskej vode môžu mať na vlasy naozaj zlý vplyv."

, 9. mája 2013 10:00
Ilustračné foto Foto: TASR
Najväčším nepriateľom zdravých vlasov je práve priame slnečné žiarenie. Vlasy zbytočne vysušuje a narúša ich štruktúru. Ak sa chcete vyhnúť polámaným vlasom, treba ich poriadne chrániť. Možností je naozaj veľa – od šatiek, rôznych klobúkov až po šiltovky. Vyberajte najmä svetlé farby, čierna v lete slnečné žiarenie iba viac priťahuje.

„Ak sú vaše vlasy na slnko citlivejšie, neváhajte investovať aj do kozmetických produktov. Dobré je používať vlasové oleje či hydratačné peny. Výborný pre vlasy počas vysokých teplôt je aj zábal z olivového oleja,“ radí Ľuba Prokešová zo salónu Lady.

Či už plánujete dovolenku pri mori alebo len návštevu kúpaliska, morská aj chlórová voda sú obe pre vlasy záťažou. Dôležité je ich opláchnuť čistou vodou, aby sa z nich zmyla všetka morská soľ a zvyšky chlóru. Správna starostlivosť o vlasy takisto zabráni tvorbe lupín.

Čomu sa vyhnúť?


Najväčšou chybou, ktorú môžete v lete urobiť je fénovanie, žehlenie či kulmovanie vašich vlasov. Počas letných mesiacov sú vlasy už vysušované slnečným žiarením viac, ako by bolo treba, preto žiadne ďalšie zásahy už nie sú potrebné. Radšej nechajte vlasy na vzduchu prirodzene vyschnúť.

Ilustračné foto Foto: TASR
„Ak plánujete dovolenku pri mori, skúste si so sebou zobrať Panthenol sprej. Výborne šetrí vlasy, stačí ho len do nich nastriekať, kým vyrazíte na slnko.“

Pokiaľ máte farbené vlasy, mali by ste im v letných mesiacoch venovať dvojnásobne viac pozornosti. „Cez leto je lepšie farbiť vlasy olejovými farbami bez amoniaku, tie vlasy hydratujú a dodajú im viac lesku.“

A aký zvoliť v letných mesiacoch účes? „Najviac sa nosia zapletané vrkoče, vlasy vypnuté dohora a hladké drdoly.“

Akýkoľvek účes zvolíte a kdekoľvek plánujete stráviť leto, nezabudnite sa o vlasy dôkladne starať, sú predsa korunou krásy.

Komentáre