Štýl

Prichádza plavková sezóna. Viete, aké sú trendy?

"Počasie posledných dní nás núti myslieť na čokoľvek, len nie na prichádzajúcu sezónu plaviek. Ak ale chcete pri vode zažiariť, je na čase začať s výberom. Poznáte najnovšie trendy?"

Veronika Rosputinská, 3. júna 2013 10:00
Plavky značky Reserved. Foto: Reserved.
Prichádzajúce leto čerpá v otázke plavkovej módy najmä z minulých sezón. Tento rok však nesmelo zavedenému trendu retro bikín z päťdesiatych rokov s typickým vysokým pásom dvere svojho šatníka doširoka otvorte. Keď k nim pridáte tie správne doplnky, napríklad výrazné „mačacie“ okuliare, stanete sa bezkonkurenčnou hviezdou pláží.

Retro však nie je len o vysokom páse. Päťdesiate roky, mnohými označované ako najženskejšie módne obdobie, priniesli na plavky aj bodky, prúžky, volániky a miniatúrne sukničky.

Plavky značky Jennyfer. Foto: Plavky značky Jennyfer.
Toho, že by vás tento štýl obral o sexepíl, sa báť nemusíte. Práve naopak, retro strihy dokážu krásne podčiarknuť ženskosť, atraktivitu i zmyselnosť. Preslávila sa nimi predsa aj jedna z najväčších sexsymbolov histórie, Marylin Monroe.

Plavky pre plnšie postavy


Horúcim trendom sezóny sa stávajú aj fatkiny, teda bikiny pre ženy, ktoré majú plnšie tvary. Ich mamou je mladá módna blogerka Gabi Gregg, ktorá sa tiež oblieka do veľkosti XXL.

Unavená z hľadania sexy plaviek pre bacuľatejšie postavy sa sama vrhla na návrh vlastnej kolekcie, ktorej prischlo označenie fatkiny. S ideou dokázať ženám bez mier modelky, že aj ony sa môžu páčiť, je táto kolekcia odsúdená na úspech.

Typické sú pre fatkiny málo vykrojené nohavičky s vyšším pásom, ktoré zakryjú všetko potrebné a odvážnejší vrchný diel, ktorý odhalí ženské prednosti.

Monokiny, bikiny aj tankini


Ani túto sezónu nič nepokazíte rafinovanými plavkami s prívlastkom monokiny, teda plavkami v jednom kuse. A čím budú odvážnejšie a bláznivejšie, tým lepšie. Niekedy ich od bikín odlišuje len tenká šnúrka spájajúca vrchný a spodný diel, inokedy sú jednoliatym, sexy prestrihaným celkom.

Plavky značky New Yorker. Foto: New Yorker.
Na obľube u módnych tvorcov už roky nestrácajú ani bikiny, ktoré patria medzi plavkových favoritov aj u žien. Sú pohodlné, sexi a ideálne na chytanie bronzu. Ako minulý rok, aj tento platí, že vrchný a spodný diel nemusia byť rovnaké.

Nosia sa výrazné neónové farby, ale trendom stále ostáva aj biela a čierna klasika, kvetinové vzory a geometrický chaos.

Prekvapivo sa medzi trendmi stále držia aj tankiny, teda klasické bikinové nohavičky a tielko, ktoré boli na trh uvedené koncom deväťdesiatych rokov. Priestor dostali aj v kolekciách Calvina Kleina, Donny Karan či Ralpha Laurena.Trendy už poznáte, ale stále neviete, aký kúsok zvoliť na svoju postavu? Odpoveď módnej stylistky nájdete v pripravovanom článku budúci týždeň.

Komentáre