Štýl

Každý kus odevu má svoj príbeh, poznáte ten svoj?

"Sukňa, šaty, kabelka či topánky, každý kúsok šatníka má svoj vlastný príbeh. Niektorý nepoznáte vôbec, iný si viete predstaviť a niekedy ho môžete poznať dokonale."

Veronika Rosputinská, 24. júna 2013 10:00
Obchod s oblečením celebrít v Bratislave Foto: Nový Čas
Bežne sa pri nakupovaní nezamýšľame nad tým, ako a odkiaľ sa tie úžasné šaty dostali do výkladu toho a toho obchodu. Niekedy nám štítok napovie, z akej krajiny k nám boli dovezené, ale ani to nie vždy musí byť pravda.

Sú však aj ľudia, ktorým na príbehu svojho oblečenia záleží o čosi viac. Oblečenie si dávajú ušiť na mieru u uznávaných návrhárov, dôkladne vyberajú látky a pomáhajú dolaďovať detaily.

Možností, ako vlastniť kúsok so skvelým príbehom, je niekoľko. Okrem toho, že si môžete šaty sama ušiť alebo si ich na mieru nechať u niekoho navrhnúť a zhotoviť, môžete vlastniť aj šaty, ktoré rozprávajú celebritnú rozprávku.

Obchod s oblečením celebrít v Bratislave Foto: Nový Čas
Model obchodu s oblečením celebrít je v zahraničí pomerne obľúbený. Ľudia známe osobnosti obdivujú, poznajú ich zvyky, snažia sa napodobniť ich štýl. Vlastniť šaty, ktoré kedysi nosila slávna herečka či speváčka, je pre mnohé ženy lákadlom.

Dostupné aj u nás


Na Slovensku dlho podobnú ideu nikto nezrealizoval. Po tom, čo sa obchod s celebritným oblečením rozbehol u susedov v Prahe, bolo len otázkou času, kedy sa do toho pustí niekto aj u nás.

„Nakupovanie a móda je mojou vášňou tak ako pre väčšinu žien,“ prezradila nám na otvorení prvej predajne tohto typu na Slovensku jej majiteľka, Nela Kočišová. Zdôrazňuje, že nejde o požičovňu ani second-hand, ako sa mnohí domnievajú.

Obchod s oblečením celebrít v Bratislave. Foto: Nový Čas
„Neponúkame obnosené oblečenie, ale jedinečné, niekedy priam pamätné kúsky zo šatníkov známych osobností slovenského šoubiznisu. Objavujú sa tu šaty a doplnky svetových značiek, ale aj popredných, domácich návrhárov. Niektoré sú dokonca nové, vôbec nenosené.“

Oblečte sa ako ona


Ak chcete vlastniť šaty so zaujímavým príbehom, ale o služby návrhárov záujem nemáte, môžete využiť aj takúto netradičnú novinku. V butiku sme videli kúsky od exmodelky Lucie Hablovičovej, fitnesky Zory Czoborovej, vždy elegantnej Aleny Heribanovej, herečky Karin Haydu, športovej moderátorky Kristíny Kormúthovej, riaditeľky súťaže Miss Slovensko Magdalény Šebestovej či modelky Ivany Kičikoleva.

Ako prezradila majiteľka, pribudnú aj kúsky od Romany Škamlovej, Veroniky Husárovej, Lenky Šoóšovej, štylistky Zuzany Kanisovej a tiež tvárí Fashion TV Márie Zelinovej a Soni Skoncovej.

Komentáre