Štýl

Štartuje festivalové leto. Poradíme vám, čo na seba

"Hudba, tanec a zábava až do rána. Festivaly sú neoddeliteľnou a obľúbenou súčasťou leta už desiatky rokov. My vám poradíme, v čom na festival vyraziť, aby ste sa cítili pohodlne a boli pri tom trendy."

Veronika Rosputinská, 11. júla 2013 12:00
Reserved Foto: Reserved
Festivaly sú jedinečnou príležitosťou, ako sa odviazať, uvoľniť sa a užiť si nekontrolovateľnú zábavu a bláznivú atmosféru. Je to tiež príležitosť na to, aby ste popustili uzdu fantázii aj pri obliekaní a dali na seba to, čo by ste si v bežný deň nedovolili. Nezabúdajte však na to, že prvoradé je cítiť sa pohodlne.

Základnou festivalovou výbavou sú krátke nohavice a tielko. V obchodoch ich dnes nájdete v najrôznejších farbách aj strihoch, trendom sú túto sezónu najmä šortky z denimu a tielka v neónových farbách. Ak ste im na chuť neprišli a obľubujete niečo nenápadnejšie, siahnite po tričkách s retro potlačou alebo etno štýle, ktoré sú tiež veľmi obľúbené. Samozrejmosťou sú aj trička s potlačou obľúbenej kapely.

Festivalová elegancia


Pri balení na festival určite zabudnite na topánky s podpätkami a úzke sukne. To však neznamená, že na festivale musíte mať na sebe bezpodmienečne šortky a tielko. Pokojne si oblečte šaty alebo sukňu, uprednostnite však voľnejšie strihy a jemnejšie materiály, v ktorých sa budete cítiť príjemnejšie.

New Yorker Foto: New Yorker
Pripraviť sa vždy musíte na viac alternatív. Počasie sa v týchto dňoch rýchlo mení a hoci je dnes horúco, zajtra sa pokojne môže ochladiť aj o desať stupňov či strhnúť búrka. Preto si určite zbaľte aj dlhé nohavice a nepremokavé bundy.

Nepodceňte ani výber obuvi. Aj tu platí, že najdôležitejšie je pohodlie. Na koncertoch pod pódiom niekedy prestojíte celé hodiny, preto uprednostnite topánky, ktoré sú pevné a pohodlné. Pribaľte si aj žabky či sandáliky, poslúžiť môžu v prípade búrky aj gumáky.Súčasťou festivalového outfitu by určite mali byť aj slnečné okuliare a rôzne pokrývky hlavy, keďže väčšinu času strávite vonku na priamom slnku. K dispozícii sú šiltovky, klobúky, šatky, je len na vás, čo si vyberiete.

Komentáre