Štýl

Noste džínsovinu aj v lete! Naučíme vás ako

"V kurze sú ošúchané, vyšívané, farebné alebo džínsy ozvláštnené trendy trakmi, šatkami aj opaskami. "

Veronika Rosputinská, 22. júla 2013 6:00
Reserved Foto: Reserved
Džínsovina je módnou stálicou už vyše storočie a stále nie je okukaná. Vďačíme za ňu dvojici Levi Strauss a Jacob Davis, ktorá prvé rifle vyrobila už v roku 1890. Ikonické Levisky 501 sú dokonca najpredávanejším kusom oblečenia v histórii.

Džínsovina prechádzala zmenami spolu s ľudstvom a jeho životným štýlom. Najprv sa vyrábala tvrdá a nepoddajná, určená ťažko pracujúcej triede, najmä drevorubačom a kovbojom. Dnes schádza z predvádzacích mól do rozpálených letných ulíc.

Džínsovina na milión spôsobov


Z denimu sa už vyrába takmer všetko, čo je súčasťou šatníka. Ak chcete udržať krok s módou, rozhodne vám nestačia jedny džínsy. Nosia sa košele, overaly, bundy, saká, vesty, sukne, šaty, kabelky i doplnky, ktoré mu vdychujú neobyčajný vzhľad. A navyše, denim je skvele kombinovateľný.

F&F Foto: F&F
Denim má chameleóniu povahu, dokáže pôsobiť rovnako ležérne ako elegantne a v kombinácii s jemnými pastelovými odtieňmi letne a najmä žensky. Na teplé dni je ideálna kombinácia džinsových krátkych nohavíc alebo sukne s ľahkými transparentnými materiálmi v odtieňoch bielej, púdrovej ružovej či mentolovej. Ak siahnete po tope s jemným ornamentom alebo čipkou, budete pôsobiť ako moderná víla.

Tri jedinečné džínsové outfity


Zahaľte sa do denimu od hlavy až k pätám. Oblečte si krátke džínsy v obnosenom retro štýle, k tomu voľnú džínsovú košeľu s rukávmi nenútene zahnutými dohora a trendové pilotky.

Skúste aj džínsový vintage štýl. Stačia vám obyčajné džínsy s jemnou kvetinovou potlačou alebo výraznými farebnými vzormi doplnené jednoduchým tielkom.Pre skvelý džínsový street style zvoľte košeľu alebo tričko s obrázkovou potlačou a doplňte ho farebnými džínsovými šortkami. Na nohy si obujte plátenky pastelovej farby, na hlavu klobúk a na oči štýlové slnečné okuliare. Nosiť denim je predsa úplne jednoduché!

Komentáre