Štýl

Celeste Buckingham v náručí svalnáčov

"Nosiť sa na rukách a nad hlavami silných mužov, nie je každodenná vec."

OTS, 3. júla 2013 10:45
Foto: Nestville Park
Hniezdne 3. júla (OTS) - Speváčka Celeste Buckingham si túto príležitosť vychutnala naplno počas Dňa otvorených dverí turistickej atrakcie Nestville Park na východe Slovenska. Medzinárodne preteky Nestville Strong Man, kde sa stretla silácka elita, sa totiž konali priamo na tom istom mieste ako Celeste vystupovala. Svalnaté telá zaujali nielen divákov, ale i Cel a ako sme si všimli, bolo to obojstranné. Maďarskí pretekári zobrali iniciatívu do svojich rúk a Celeste už išla do vzduchu.

Obec Hniezdne na severnom Spiši zažila deň, aký sa neopakuje. Expozícia tradičných remesiel a liehovarníctva Nestville Park oslavovala prvé narodeniny naozaj vo veľkom štýle. Ani upršané počasie nezabránilo tisíckam návštevníkov pozrieť si nielen unikátny Park, súťaž silákov, či vychutnať si koncerty kapiel Komajota, Helenine oči, Chiki liki tu-a, dua Bacil a Rakby, speváčky Celeste Buckingham a hviezdy večera Dalibora Jandu.

Okrem koncertov boli návštevníci aj svedkami Medzinárodných pretekov Nestville Strong Man. Siláci z Maďarska, Srbska, Poľska a Slovenska si zmerali sily v stredovekých kostýmoch. Súťaže sa zúčastnilo 17 pretekárov ako aj čerstvý držiteľ svetového rekordu (Škótsko, jún 2013) v nosení balvanov s celkovou hmotnosťou 365 kg Slovák Peter Puzsér.

Zatiaľ čo na hlavnom pódiu a počas súťaží hostí zabával svojím typickým humorom moderátor Michal Hudák, detskí návštevníci sa zhromaždili okolo Andreja Bičana. Pre deti bolo pripravené divadlo, balónová šou, kúzelnícka šou, rozličné súťaže o ceny, detská diskotéka, vystúpenia detí folklórnych súborov.

Deň otvorených dverí Expozície tradičných remesiel a liehovarníctva Nestville Park sa konal po roku od jej otvorenia. Za 12 mesiacov existencie privítala viac ako 12 tisíc turistov z celého sveta. Expozícia predstavuje život ľudí v regióne od 13. storočia po súčasnosť na Slovensku veľmi netradičnou formou, ale na svetovej úrovni. To, čo je typické pre pohostinné Slovensko, je záver prehliadky pod najväčším vyrezávaným obrazom Európy. Pre dospelých je prichystaná ochutnávka pálenky (prvej slovenskej whisky).

Komentáre