Štýl

Bratislava má novú kultúrnu scénu, otvorili ju v Sade Janka Kráľa

"Kultúrna zóna v priestore amfiteátra, v blízkosti Mosta SNP, prinesie Bratislavčanom kvízy, koncerty, ženské diskusie, divadelné predstavenia či matiné koncerty."

TASR, 16. júla 2021 12:25
Ilustračná snímka. Foto: TASR Andrej Galica

V bratislavskom Sade Janka Kráľa otvorili vo štvrtok novú kultúrnu scénu, ktorá spestrí program 46. ročníka mestského festivalu Kultúrne leto. Monumentálnu scénu pripomínajúcu železný kváder s otvorenými stenami venoval mestu Bratislava organizátor Letných Shakespearovských slávnosti (LSS). Je dielom výtvarníka Pala Andraška, ktorý scénu pôvodne vytvoril pre predstavenie Othello na LSS v roku 2015.

Kultúrna zóna v priestore amfiteátra, v blízkosti Mosta SNP, prinesie Bratislavčanom kvízy, koncerty, ženské diskusie, divadelné predstavenia pre deti, cestovateľské prezentácie a matiné koncerty. Práve koncertom mladej hudobníčky Tamary Kramar, študentky neurovedy v anglickom Bristole, ale aj speváčky, skladateľky a multiinštrumentalistky oficiálne otvorili novú kultúrnu scénu, vďaka ktorej najstarší verejný park v strednej Európe ožije kultúrou.
Monumentálnu scénu pripomínajúcu železný kváder s otvorenými stenami venoval mestu Bratislava organizátor Letných Shakespearovských slávnosti (LSS). Je dielom výtvarníka Pala Andraška, ktorý scénu pôvodne vytvoril pre predstavenie Othello na LSS v roku 2015. Foto: FB Letné shakespearovské slávnosti

"Utorky a piatky budú venované obľúbeným kvízom a koncertom, v stredy sa môžu návštevníci tešiť na Cestovateľské kino vždy o 20.30 h, štvrtky na inšpiratívne ženské diskusie, v sobotu sa scéna premení na chill out zónu, ktorú spríjemnia matiné koncerty, a nedele budú patriť detským divadlám," informovala TASR Jana Túry z mestskej organizácie Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS), ktoré je hlavným dramaturgom festivalu Kultúrne leto.

Dodala, že od štvrtka sú pre návštevníkov Sadu J. Kráľa sprístupnené funkčné a bezpečné toalety, ktoré budú čoskoro aj bezbariérové. O ich rekonštrukciu sa postaral Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy: "Veríme, že aj vďaka tomuto zásahu bude nová kultúrna scéna v sade atraktívna nielen pre návštevníkov, ale aj pre organizátorov kultúrnych podujatí."

Medzi ďalšie letné scény, ktoré prinesú Bratislavčanom možnosť kultúrneho vyžitia priamo v centre mesta, patrí Komenského námestie. Okrem ranného cvičenia jogy, pilatesu či zumby tam budú prebiehať diskusie na aktuálne témy, koncerty a divadelné predstavenia. Kultúrne podujatia budú môcť zažiť aj návštevníci hradieb, kde pre nich organizátori pripravili historické vystúpenia, komunitné akcie a komorné koncerty. Počas letných prázdnin ostáva otvorené aj Divadlo P. O. Hviezdoslava, v ktorom pokračuje projekt Anómia 21 i hosťujúce inscenácie.

Komentáre