Štýl

Módna udalosť roka predstaví trendy v podaní známych návrhárov

"Svoju účasť na októbrovom Bratislava Fashion Weekend zatiaľ potvrdili Fero Mikloško, Lukáš Kimlička, Marcel Holubec, Petra Poórová a Lenka Sršňová."

Veronika Rosputinská, 15. júna 2013 6:00
Fotenie vizuálu Bratislava Fashion Weekend Foto: BFW
Najväčšie módne podujatie na Slovensku odštartuje v hlavnom meste 3. júna a potrvá štyri dni. Tešiť sa môžeme na zvučné mená z radov slovenských aj zahraničných návrhárov a bohatý sprievodný program.

Módne prehliadky sa aj tento rok budú konať v štýlovom stane s kapacitou 600 osôb priamo na nábreží Dunaja pri obchodnom centre.

Oproti minulému roku sa priestor pre prezentáciu módy, krásy a štýlu ešte zväčší - rozšíri sa priestor Fashion Lounge, pribudne predajný showroom a program obohatia rôzne výstavy a diskusné panely.

Nový ročník s novou tvárou


Tvárou tretieho ročníka módneho projektu je slovenská topmodelka Viera Schottertová, ktorá túto úlohu preberá po Simone Krainovej. Stáva sa tak oficiálnou ikonou nielen slovenskej, ale aj českej verzie tohto podujatia.Viera patrí k našim najúspešnejším modelkám. Počas svojej kariéry pracovala pre rôzne svetoznáme značky a ako jediná slovenská modelka nafotila viac ako 50 svetových kampaní, medzi nimi napríklad pre Chanel, Armani, Gant či Victoria’s Secret.

„Bratislava Fashion Weekend 2013 je po dlhej dobe prvým slovenským projektom, do ktorého som sa rozhodla zapojiť. Presvedčil ma svojou víziou, poslaním, a hlavne vysokou profesionálnou úrovňou. Som rada, že formát svetových fashion weekov sa dostáva aj do našich končín,“ povedala na margo spolupráce modelka.

Stálice aj nováčikovia


Tak ako všetky svetové fashion weeky, aj Bratislava Fashion Weekend sa zameriava na podporu lokálneho módneho trhu, a preto sa diváci môžu tešiť predovšetkým na prehliadky slovenských návrhárov.

Fotenie vizuálu Bratislava Fashion Weekend Foto: BFW
Medzi nimi nebudú chýbať známe tváre, ako sú Marcel Holubec, Petra Poórová, Lukáš Kimlička, Lenka Sršňová či Fero Mikloško, ktorý na vlaňajšom ročníku zaujal svojou výročnou kolekciou.

„Publiku BFW 2013 predstavím opäť dve originálne kolekcie, dámsku a pánsku pre obdobie jeseň a zima, typické výraznejšími materiálmi, vrstvením a zdobením. Samozrejme, nebude chýbať ani prekvapenie," dodáva Fero Mikloško.

Okrem už etablovaných slovenských dizajnérov svoj priestor dostanú aj tí začínajúci a záverečný večer BFW 2013 bude venovaný práve im.

Fotenie vizuálu Bratislava Fashion Weekend Foto: BFW
„Súčasťou projektu BFW a MBPFW je súťaž pre mladých módnych tvorcov nazvaná START-UP. Ich tvorbu bude možné vidieť priamo na móle v Prahe i Bratislave, čím skutočne naplníme našu víziu podpory mladých talentov,“ hovorí kreatívna riaditeľka projektov Olo Křížová.

O Kvapku lepší


Novinkou je aj tohtoročný charitatívny rozmer projektu. Jeho organizátori sa dohodli na spolupráci s Nadáciou Kvapka nádeje, ktorá pomáha malým hematologickým a onkologickým pacientom.

Pôjde o charitatívny bazár, do ktorého sa môžu zapojiť zúčastnení návrhári, módne značky i známe osobnosti. Stačí, ak kúskami zo svojich kolekcií či vlastného šatníka prispejú do ponuky bazára oblečenia, ktoré sa bude predávať v showroome počas podujatia. Celý výťažok z predaja poputuje na konto nadácie Kvapka nádeje, ktorú založila Vendula Svobodová.

Fotenie vizuálu Bratislava Fashion Weekend Foto: BFW
„Teší nás spojenie s Bratislava Fashion Weekend a považujeme ho za ďalšiu cennú príležitosť, ako pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú. Som presvedčená, že práve cez módu sa dokážeme priblížiť novým a mladším cieľovým skupinám, ktoré majú radi krásne veci a verím, že majú aj dobré srdcia,“ povedala na margo spolupráce Vendula Svobodová.

Komentáre