Hudba a film

Výstava o najväčšom dobrodružstve ľudstva - Cosmos Discovery

"Výstava Cosmos Discovery sa otvára v Incheba Expo Bratislava už od 1. októbra!"

WEBMAGAZIN.sk-OTS, 23. septembra 2022 10:27
Výstava o najväčšom dobrodružstve ľudstva - Cosmos Discovery sa otvára v Incheba Expo Bratislava už od 1. októbra Foto: JVS Group
Svetová výstava kozmonautiky Cosmos Discovery vás zoberie za nevšedným dobrodružstvom až za hranicu atmosféry! Dotknete sa Mesiaca, vstúpite na palubu vesmírnej stanice MIR, stretnete Lajku a spoznáte príbehy mnohých hrdinov. Okrem množstva zaujímavostí na vás v Incheba Expo čakajú nové poznatky z oblasti kozmonautiky a vesmíru či skvelá zábava.Od 1. októbra uvidíte na rozlohe 2000 m2 stovky exponátov mapujúcich vývoj pilotovaných vesmírnych letov od historického začiatku až k súčasným a do budúcna plánovaným misiám. Budete mať možnosť vidieť viac ako 200 artefaktov z vesmírnych misií USA a ZSSR, reálne modely rakiet a raketoplánov, modely orbitálnych staníc a unikátne dobové dokumenty. Na výstave nebude chýbať “slovenská stopa” a aktivity našej krajiny v oblasti kozmonautiky.Bez rozdielu veku vás určite zaujme originálna tryska motora rakety Saturn V a loď Apollo 11, originálne časti raketoplánov, vesmírnych staníc aj samotných kozmických lodí. Na výstave sa prejdete orbitálnou stanicou či kokpitom raketoplánu.Pri vstupe obdrží každý návštevník svoju Space Card - KARTU KOZMONAUTA, s ktorou “poletí” za vesmírnym dobrodružstvom. Okrem textových popisov pri exponátoch je prehliadka obohatená aj zvukovým sprievodcom /audioguidom, ktorý si každý môže zadarmo stiahnuť do svojho telefónu.

Pre deti nechýba detský náučný chodník a zábavný pracovný zošit, ktorý ich prevedie celou výstavou.
Po načerpaní vedomostí je v závere výstavy pripravený Cosmoscamp, kde si môžete vyskúšať výcvik kozmonautov aj najmodernejšie 3D technológie.Otváracie hodiny výstavy: PO-NE 09:00-20:00, posledný vstup o 18:00.

Viac informácií na www.cosmosbratislava.sk

Vstupenky k dispozícii priamo na výstave v pokladni výstavy alebo v predpredaji Go out a v sieti Ticketportal.

Komentáre