Hudba a film

Vstup na Pohodu on the Ground uľahčí online registrácia

"Na podujatí sa predstaví päť inštitúcií vizuálneho umenia, rovnako festival uvedie aj desať neziskoviek, ktoré sa venujú minoritám na Slovensku. "

TASR, 29. júna 2021 13:23

Ilustračná snímka.
Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Na sérii piatich festivalov so spoločným názvom Pohoda on the Ground, ktorá sa uskutoční od 7. do 11. júla v limitovanej kapacite 1000 návštevníkov denne, sa vystrieda stovka umelcov. "Stretne sa naživo na trenčianskom letisku, k tomu miestu máme veľmi silný vzťah, to, že tam budú môcť prísť znova aj návštevníci po minulom roku, keď sme pripravovali online akciu, je pre nás malý zázrak," zdôraznil na utorkovej tlačovej konferencii šéf Pohody Michal Kaščák."Som hrdý, že sme sa rozhodli ísť cestou spolupráce s klubmi, pretože festival tým potvrdí, že klubová scéna je základ pre hudobnú scénu kdekoľvek na svete," dodal s tým, že organizátori Pohody nikdy v histórii festivalu v takej veľkej miere nepustili z rúk dramaturgiu podujatia. Tento rok vybrali 11 klubov, každý deň sa predstavia dva iné kluby. Z Bratislavy pricestuje do Trenčína aj električka T3, kultúrny prostriedok, ktorý nájde dočasné miesto na letiskovom runwayi. Ten bude celý sprístupnený pre skejtbordistov či korčuliarov.

Na podujatí sa predstaví päť inštitúcií vizuálneho umenia, rovnako festival uvedie aj desať neziskoviek, ktoré sa venujú minoritám na Slovensku. Silný bude podľa Kaščáka aj literárny a diskusný program. Organizátori priznali, že niektoré britské kapely museli svoju účasť zrušiť, podarilo sa ich nahradiť dvoma európskymi skupinami - holandskou kapelou Altin Gün a belgickými Shht.

Príchod na festival bez zbytočných zdržaní a v súlade so zvýšenými nárokmi na bezpečnosť v období pandémie zabezpečí online registrácia pred podujatím. Pohoda sa spojila s IT spoločnosťou Vacuumlabs, ktorá vytvorila vlastnú testovaciu službu - projekt Rýchlotest-Covid i registračný systém pre návštevníkov, partnerov i ľudí z produkcie. Na festivale zriadia registračné a odberné miesta. "Ľudia prídu, otestujú sa antigénovým testom na mieste, keď test bude vyhodnotený, ich vstupenka sa splatní, na vstupe nebudú musieť ukazovať dodatočné výsledky testu alebo iné dokumenty," vysvetlil Martin Vavrinčík z partnerskej IT spoločnosti, ktorá bude zabezpečovať testovanie počas celého festivalu.

Výnimky z testovania sa vzťahujú na zaočkovaných 21 dní po prvej dávke, respektíve na ľudí do 180 dní po prekonaní covidu. "Aj títo návštevníci sa však môžu v prípade záujmu otestovať na mieste," avizujú organizátori. Registrovať sa dá vopred na www.pohoda.vacuumlabs.com. Návštevníci tak môžu výrazne zjednodušiť a urýchliť svoj vstup na festival. "Registrácia bude možná aj na mieste, no pre čo najplynulejší príchod na festival je ideálnym riešením jej vybavenie vopred," uviedol pre TASR PR manažér Pohody Anton Repka. Dodal, že pri online registrácii je možnosť vybrať si čas príchodu v polhodinových intervaloch medzi 11.00 a 15.00 h.

Komentáre