Hudba a film

V lete príde do kín letná komédia zo slovenského Balkánu

"Titulnú skladbu k filmu Vitaj doma, brate! napísali a nahrali Horkýže slíže. Pozrite si videoklip a trailer k filmu."

TASR/Webmagazin.sk, 30. júna 2022 12:53
Skupina Horkýže slíže počas nakrúcania videoklipu k titulnej skladbe filmu Vitaj doma, brate! Foto: Lukáš Sýkora

Už v auguste príde do kín nová slovenská komédia režiséra Petra Serge Butka Vitaj doma, brate! Komédia konfrontuje svet súčasného mladého intelektuála zo Slovenska s komunitou srbských Slovákov v dedine Bački Petrovec, ktorá lipne na starých tradíciách, ľubozvučnej reči a tzv. dobrých zvykoch.

Popri domácich ochotníckych hercoch z Báčskeho Petrovca si vo filme zahrajú aj slovenskí herci Robo Jakab, Petra Polnišová, Anka Šišková a Vlado Černý. Stredoeurópsky kolorit doplnia českí herci Martin Hofmann a Filip Rajmont a srbský herec Radoje Čupič.
Petra Polnišová hrá vo filme Vitaj doma, brate! jednu z hlavných postáv. Zároveň je aj producentkou filmu. Foto: Lukáš Sýkora

"Vo filme budete počuť ľubozvučnú slovenčinu, takú aká bola pred tristo rokmi. Dedina Bački Petrovac je zakonzervovaný slovenský ostrov na Balkáne, čo má v sebe akési exotické čaro …. a robia tú najlepšiu klobásu a pálenku na svete”, prezradila nám producentka Peťa Polnišová.
Foto: Itafilm

Marína prichádza k rodičom do Báčskeho Petrovca, aby im predstavila svojho snúbenca, slávneho spisovateľa Zoliho. Zarytý abstinent a vegetarián to najskôr nemá v dedine preslávenej klobásou a pálenkou vôbec ľahké. No len dovtedy, kým všetci uveria, že o nich Zoli napíše knihu a konečne sa preslávia po celom svete, ...takmer všetci! Maríninho otca Karola by malo tešiť dcérino šťastie, avšak príchodom Zoltána sa prebudí ťažoba tajomstva, ktoré malo zostať navždy skryté. Slnko rozpaľuje horúcu srbskú planinu a slovenská rozbuška s balkánskym temperamentom o chvíľu vzbĺkne.


Titulnú skladbu naspievali Horkýže Slíže. Slovenský Balkán ako sa patrí môžete vidieť v kinách od 18. augusta.

Komentáre