Hudba a film

Štátne divadlo Košice prinesie niekoľko predstavení online

"Aj predstavenia Štátneho divadla Košice si môžete dopriať priamo v pohodlí svojej obývačky prostredníctvom portálu navstevnik.online. Zakúpením virtuálnej vstupenky podporíte aj vaše divadlo."

TASR/Webmagazin.sk, 9. decembra 2020 12:57
Na ilustračnej snímke balet ŠD Košice. Foto: Jozef Marčinský

Štátne divadlo Košice vám v online priestore počas najbližších týždňov ponúkne záznamy starších inscenácií z archívu aj aktuálneho repertoáru. V online priestore budú mať virtuálne premiéry aj úplne nové komorné predstavenia, ktoré v posledných týždňoch spoločne pripravili opera, balet a činohra v špeciálnej koronavírusovej dramaturgii ako súčasť celodivadelného projektu Svedectvo MMXX.

NETRADIČNÁ DOBA = NETRADIČNÉ SPOJENIA. Fúzia opery, baletu a činohry prinesie sériu komorných a netradičných večerov na javisku Historickej budovy ŠDKE. Bude na nich znieť Mahlerova hudba s listami Almy a Gustava Mahlera, stretnú sa Wagnerova opera Tristan a Izolda s čítaním z diel Thomasa Manna o Richardovi Wagnerovi, prierez Verdiho La Traviaty vás zoznámi so slávnou predlohou, Dámou s kaméliami Alexandra Dumasa ml.

Špeciálny hosť, baletná megastar Vladimir Malakhov, uvedie spolu so sólistami a zborom baletu Večer klasického tanca zložený s jednotlivých choreografických častí klasického baletného repertoáru divadla, ale aj choreografíí svetovej baletnej klasickej literatúry ako: Sólisti Labutie jazero, Spiaca krásavica, Plamene Paríža, Luskáčik, Giselle a ďalších.

Večer moderného tanca bude nielen výberom autorských choreografií z tvorivej dielne sólistov baletu, ale otvorí aj pohľad do zákulisia novo pripravovanej inscenácii baletu Nureyev. V úlohe Nurejeva sa predstaví Vladimir Malakhov.
Gustav a Alma Mahler: Manželstvo v piesňach (Svedectvo MMXX), orchester ŠDKE, Myroslava Havryliuk, dirigent Peter Valentovič. Foto: Jozef Marčinský

Tematický Večer ľudového tanca bude oslavou etnickej pestrosti slovenského folklóru. Divák bude mať možnosť vidieť ukážky z mimoriadne úspešných predstavení Rodná zem a Jánošík, a z nových autorských choreografií pripravených pre tento večer.
PROGRAM ŠTÁTNEHO DIVADLA KOŠICE NA NAVSTEVNIK.ONLINE:
11.12.2020 o 20:00 – Móric Beňovský (muzikál)
14.12.2020 o 20:00 – Jurgova Hana (činohra)
18.12.2020 o 20:00 – Večer klasického tanca (balet)
21.12.2020 o 20:00 – Manželstvo v piesňach (Svedectvo MMXX)
27.12.2020 o 17:00 – Netopier (opereta)

Komentáre