Hudba a film

Na Slovensko mieri slávny Cirque du Soleil, predstaví príbeh z Avataru

"Toruk - The First Flight (Prvý let), inšpirovaný filmom Jamesa Camerona Avatar, divákov prenesie na planétu Pandora. "

TASR, 30. septembra 2018 12:00
Akrobatka zo svetoznámeho Cirque Du Soleil, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Na Slovensko mieri slávny Cirque du Soleil s predstavením Toruk – The First Flight (Prvý let). Po veľkom úspechu s predošlými predstaveniami u slovenského publika prichádza do Bratislavy už so svojou piatou šou. Slovenskí diváci sa spolu s artistami ocitnú na planéte Pandora a prežijú tak príbeh Na'vijčanov, odohrávajúci sa tisícky rokov pred udalosťami, zachytenými vo filme Avatar režiséra Jamesa Camerona.

Históriu, ktorá sa udiala predtým, než prvý človek vkročil na Pandoru, Cirque du Soleil uvedie v siedmich predstaveniach na Zimnom Štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave od 28. februára do 3. marca 2019. TASR informovala PR manažérka Janka Marczellová.

Inšpirované Avatarom


Toruk - The First Flight (Prvý let), inšpirovaný filmom Jamesa Camerona Avatar, divákov prenesie na planétu Pandora. Publikum zažije príbehovú odyseu prostredníctvom nového sveta predstavivosti, objavu a možností. Cirque du Soleil aplikuje svoj jedinečný štýl na imaginárny svet Jamesa Camerona prostredníctvom spojenia prenikavých vizuálov, bábkarstva a pódiového umenia, sprevádzaného filmovou hudbou. Spája tak dve príbuzné umelecké vízie, ktoré podnecujú predstavivosť. Toto vystúpenie nesie príznačný rukopis režisérov a multimediálnych inovátorov Michela Lemieuxa a Victora Pilona. Dej je stelesnenou ódou na na'vijské spolužitie s prírodou a ich vierou, založenou na vzájomnom prepojení všetkého živého.

Mýtický príbeh


Toruk - The First Flight (Prvý let) je mýtický príbeh, prerozprávaný na'vijským rozprávačom. Pod hrozbou prírodnej katastrofy, ktorá by zničila Strom duší, sa dvaja z klanu Omatikaya rozhodnú vziať udalosti do vlastných rúk. Spoločne s ich novou priateľkou Tsyal sa vydajú na výpravu do vznášajúcich sa hôr nájsť vznešeného červeno-oranžového predátora Toruka, ktorý vládne pandorským oblohám. Proroctvo záchrany sa naplní, keď z klanov povstane čistá duša, ktorá prvýkrát osedlá Toruka a zachráni tak Na'vi pred zlým osudom.


Prinášajú radosť


Toruk – The First Flight (Prvý let) je od založenia v júli 1984 už 37. produkciou Cirque du Soleil. Premiéru mala 21. decembra 2015 na domácej scéne v Montreali. Spoločnosť priniesla radosť, šťastie a nezabudnuteľné zážitky viac ako 190 miliónom divákov vo viac ako 450 mestách a 60 krajinách na šiestich kontinentoch. Cirque du Soleil má takmer 4000 zamestnancov, vrátane 1400 vystupujúcich umelcov z takmer 50 krajín.

Komentáre