Hudba a film

Skupina Billy Barman predstavuje nový singel Červená armáda

"Armáda tanečníkov v červenom pod vedením Otca Mirca 'narúšala' festival Grape svojimi vystúpeniami počas oboch festivalových dní."

TASR, 14. decembra 2019 8:00
Člen hudobnej skupiny Billy Barman Jozef Vrábel, archívna snímka. Foto: TASR/Jakub Kotian


Slovenská kapela Billy Barman zverejnila nový singel a videoklip s názvom Červená armáda. Pieseň je spontánnym soundtrackom ku konceptuálnemu projektu fotografa Lousyho Aubera, ktorý umelec vytvoril pre desiaty ročník festivalu Grape. TASR informoval PR manažér Alex Čerevka.

Armáda tanečníkov v červenom pod vedením Otca Mirca 'narúšala' festival Grape svojimi vystúpeniami počas oboch festivalových dní. Zábery z tejto performance sa objavujú aj vo videoklipe. Pesnička tak uzatvára prepojenie trojice entít festival Grape – Lousy Auber – Billy Barman.

Červená armáda je v poradí druhým singlom z chystanej štúdiovky, ktorá by mala vyjsť v marci 2020 na značke Slnko Records. Kapela na nej pracuje s producentom Tomášom Lobbom vo svojom obľúbenom štúdiu LVGNC, v ktorom nahrala aj svoje predchádzajúce tri albumy. Pieseň naživo odznie vo štvrtok 12. decembra aj na tradičnom vianočnom koncerte Billy Barman v bratislavskom MMC s názvom Meniny má Otília.


Komentáre