Hudba a film

Peter Bič Projekt piesňou Hornád vzdávajú hold aj rodnému mestu

"Pre Petra aj Viktóriu má táto pieseň veľký význam: Rieka Hornád preteká našim rodným mestom a máme s ňou spojené veľké množstvo zážitkov a spomienok."

TASR, 20. januára 2023 14:11
Peter Bič a Viki Vargová. Foto: Dominika Kentošová

Krásna a poetická skladba Hornád je ďalšou z albumu HLAVA skupiny Peter Bič Project, ktorá dostala svoju videopodobu. „Keď sme v roku 2021 vydávali album Hlava, tak už vtedy, sme mali predstavu o tom, že každá pieseň by mala mať svoj videoklip. A ďalšou je teda pesnička Hornád.“ hovorí Peter Bič o skladbe Hornád.

„Pre nás má táto pieseň veľký význam. Rieka Hornád preteká našim rodným mestom a máme s ňou spojené veľké množstvo zážitkov a spomienok, či z detstva, alebo z obdobia prvých lások, či dokonca videoklip k piesni Máj sme točili práve pri Hornáde. Zaujímavosťou je, že autor textu, Michal Mifkovič, je z Bratislavy a nikdy nebol pri Hornáde. No ani netuší, ako nás týmto textom zasiahol“ dopĺňa ho Viktória.

„ Snažíme sa aby sa naša predstava naplnila, a zároveň už aj môžem prezradiť že pracujeme na nových skladbách a tiež sa pripravujeme na naše jarné turné. Začíname už v polovičke marca v Prešove, a zakončíme ho na Hornáde, v Košiciach“ dodáva s úsmevom Peter.

Komentáre