Hudba a film

Peter Bič Project konečne vyrazia na dvakrát prekladané turné Labyrint

"Zahrajú aj hity, ktoré ešte ich fanúšikovia naživo nemohli počuť."

TASR/Webmagazin.sk, 14. júna 2021 16:17
Skupina Peter Bič Project konečne vyráža na odkladané turné. Foto: Dominika Kentošová

Amfiteátre, nádvoria slovenských hradov a areály okolo vodných plôch zaplnia v lete fanúšikovia kapely Peter Bič Project. V romantickej atmosfére zaznejú ich najväčšie hity z ostatného albumu Labyrint, ale aj ochutnávka úplných noviniek, ktoré hudobníci chystajú na nový album. Skupina sa teší o to viac, že turné musela pre pandémiu až dvakrát odkladať.

„Veľmi nám hranie chýbalo. Tešíme sa, že sa situácia konečne zlepšuje a podmienky pre koncerty sa otvárajú. Určite budeme mať program z turné Labyrint, ktorý sme zatiaľ nemohli odprezentovať. Zaznejú teda pesničky ako Stoj, Čoskoro či Labyrint, ktoré ľudia nemali veľmi možnosť počuť naživo,“ sľubuje Peter Bič.
Kapela aj počas lockdownu tvorila, čoho výsledkom sú nové skladby. Máj zatiaľ fanúšikov teší aspoň z rádií, no zaznie aj na koncertoch. Navyše, s bonusom. Speváčka kapely Viki totiž aj v čase pandémie trénovala hru na trúbke a ozvláštni ňou zopár skladieb.

„Pokiaľ sa dalo, veľa času sme trávili v štúdiu nahrávaním nových skladieb na nový album, ktorý by sme chceli vydať v septembri. Máj je prvá lastovička a sme radi, že má také krásne odozvy od ľudí. Atmosféra pesničky je skvelá a verím, že taká bude aj na koncertoch,“ dodáva Peter Bič.
„Snažím sa cvičiť hru na trúbke, kedy sa len dá. Ako mi to ide, neviem zhodnotiť, susedia zatiaľ nič nepovedali, ale určite si zahrám aj na koncertoch. Budem ešte viac cvičiť, aby to znelo super. Trúbka zaznie v skladbe Máj, Čoskoro, Labyrint a uvidíme ešte kde sa nám ju podarí zakomponovať,“ teší sa Viktória Vargová.

S turné prejde kapela Slovensko krížom - od východu na západ. Začne v rodných Košiciach.
„Na všetky mestá sa veľmi tešíme, všade máme fanúšikov, ktorým chceme dať zo seba všetko. Verím, že to bude skvelé. Ale doma, v Košiciach, kde budú aj naše rodiny, kde zahráme mame, otcovi, deťom a partnerom, to zvykne mať predsa len inú atmosféru. Verím, že to bude skvelý štart,“ uzatvára Peter Bič.
Skupina Peter Bič Project. Foto: Dominika Kentošová

PETER BIČ PROJECT LETNÉ KONCERTY 2021
03.07.2021 19:00 - Kasárne/Kulturpark, Košice
31.07.2021 19:00 - Amfiteáter Trnovce, Brestovec
14.08.2021 19:00 - Nádvorie hradu, Kežmarok
28.08.2021 19:00 - Amfiteáter, Banská Štiavnica
10.09.2021 19:00 - Amfiteáter Trenčiansky hrad, Trenčín
12.09.2021 19:00 - Amfiteáter InPARK, Štrkovecké Jazero, Bratislava

Komentáre