Hudba a film

Na kopce!: Robo Opatovský s Bystríkom predstavujú novú skladbu

"Videoklip ku skladbe nahrali ešte v januári tohto roka. Aby mal tú správnu atmosféru, bolo potrebné, aby bolo dostatočne nasnežené."

TASR, 27. novembra 2022 9:47
Na archívnej snímke spevák Robo Opatovský. Foto: TASR - Michal Svítok

Robo Opatovský vo dvojici s Bystríkom nahrali pieseň s názvom Na kopce! Hudbu zložil Robo Opatovský, text napísal Vlado Krausz. Ku skladbe predstavujú aj videoklip, ktorý je inšpirovaný filmom S tebou mě baví svět. TASR o tom informovala PR manažérka Andrea Čurná.

Videoklip ku skladbe nahrali ešte v januári tohto roka. Aby mal tú správnu atmosféru, bolo potrebné, aby bolo dostatočne nasnežené. "Hneď po Silvestri sme mali ísť na pár dní do Oravského hája, ale vtedy nebol sneh. Čakali sme teda, kým nasneží. No potom prišiel druhý extrém, kedy bolo mínus dvanásť stupňov Celzia a pán režisér sa rozhodol, že v jednej scéne pôjdem do vody. Do zamrznutého jazera sme vysekali štvorec, do ktorého som sa ponoril, pričom nezbedné detiská mi zobrali šaty a musel som ich naháňať," uviedol pre médiá Opatovský.

November sa pre Opatovského nesie v znamení plného pracovného nasadenia. Jeho minuloročný album Šťastné a Veselé, ktorý mal mimoriadny úspech, sa dočkal aj svojho vinylového vydania."Je to taký môj osobný umelecký posun. Povedal som si, že album, ktorý vyšiel minulý rok, ktorý som nahrával aj so symfonickým orchestrom a viacerými hosťami, mal úspech aj za situácie, aká vtedy bola, a pesničky sa vydarili, tak si to zaslúži, skladby prešli novým masteringom a zmestilo sa ich tam všetkých dvanásť," dodal spevák.

Tento rok čaká fanúšikov Roba Opatovského opäť aj vianočné turné. Odštartuje ho v nedeľu 27. novembra v Trnave a pokračovať bude zastávkami v Bratislave, Tatranskej Lomnici, Košiciach, Trenčíne, Bardejove a v Topoľčanoch.

"Každý koncert v rámci turné odštartujeme skladbou Šťastné a veselé. Je tam atmosféra, tanec a aj detský zbor. Prídu fantastickí hostia a odohráme moje vianočné klasiky ako Vianočná pošta, Čas sviečok, ale aj novinky Poďme si priať, Na kopce!," doplnil Opatovský.Komentáre