Hudba a film

Na Colours of Ostrava 2024 príde Lenny Kravitz

"V roku 2024 vystúpia aj už skôr ohlásený Sam Smith, rocková legenda Queens of the Stone Age, britský producent a spevák James Blake, multiinštrumentalista Dennis Lloyd a texaské trio Khruangbin."

TASR, 8. decembra 2023 13:40
Na snímke umelec Lenny Kravitz. Foto: TASR/AP
Bratislava 8. decembra (TASR) -
Legendárny umelec Lenny Kravitz vystupuje na európskych festivaloch iba zriedka. Počas svojho nadchádzajúceho turné však vystúpi v Českej republike. Colours of Ostrava privíta tvorcu kultových hitov, ktorého hudba postavená na pevných základoch rocku, funku, soulu a rhythm and blues oslovuje milióny fanúšikov. Na jeho vystúpení v Dolných Vítkoviciach zaznejú skladby z nového albumu Blue Electric Light, ktorého vydanie je naplánované na marec 2024. TASR o tom informoval PR manažér Zdenko Hanout.

Lenny Kravitz je nominantom a držiteľom viacerých ocenení, predovšetkým Grammy za mužský rockový vokálny výkon, ktorú získal štyrikrát po sebe v rokoch 1999 až 2002, čím vytvoril rekord, ktorý nebol prekonaný. Už jeho prvý funk - rockový album Let Love Rule z roku 1989, na ktorom si väčšinu nástrojov nahral sám, mu priniesol značný úspech najmä v Európe. Po vydaní tohto debutu začal Lenny dostávať ponuky na predskakovanie takým hviezdam, ako sú Tom Petty, Bob Dylan či David Bowie.

"Som nesmierne šťastná, pretože sa nám pri skladaní programu darí. Hudobná ponuka pre rok 2024 predstavuje nebývalo širokú škálu žánrov v podaní nesporne kvalitných umelcov. Máme niekoľko tohtoročných nominantov na Grammy a ďalšie ocenenia a teraz aj svetovú legendu Lennyho Kravitza," hovorí riaditeľka festivalu Zlata Holušová.
Atmosféra 18. ročníka multižánrového festivalu Colours of Ostrava. Foto: TASR Michal Svítok

Organizátori oznámili aj ďalšie nové mená pre budúci ročník festivalu. Po 18 rokoch sa na festival vracia newyorská punková legenda Gogol Bordello, ohlásená bola aj afrobeatová skupina Bixiga 70 z Brazílie a galícijská diva Mercedes Peón. Z Austrálie príde raper Genesis Owusu, z Poľska duo Kwiat Jabłoni a z Glasgowa drsný spevák a skladateľ Murdo Mitchell. V roku 2024 vystúpia aj už skôr ohlásený Sam Smith, rocková legenda Queens of the Stone Age, britský producent a spevák James Blake, multiinštrumentalista Dennis Lloyd a texaské trio Khruangbin.

Komentáre