Hudba a film

Bystrík predstavuje skladbu Hej dievča

"Vokály do piesne naspieval Robo Papp a Barbora Hazuchová. Ku skladbe už vznikol aj videoklip, v ktorom spevák účinkuje v úlohe tanečníka."

TASR/Webmagazin.sk, 27. januára 2021 13:10
Bystrík Banda. Foto: Andrej Šiška

Spevák a skladateľ Bystrík predstavil skladbu Hej dievča, ku ktorej zložil hudbu aj text. Vokály do piesne naspieval Robo Papp a Barbora Hazuchová. Ku skladbe už vznikol aj videoklip, v ktorom spevák účinkuje v úlohe tanečníka. TASR o tom informovala PR manažérka Nora Krchňáková.

„Pesničku som zložil pre nášho gitaristu a jeho manželku ako svadobný tanec. Potom sme nahrali u mňa v štúdiu demo verziu, ktorú sme dokončili do finálnej podoby s naším producentom Vladimírom Randym Gnepom v jeho prešovskom štúdiu basem3nt,“ vysvetľuje Bystrík.

Výrobu nového klipu si zobralo na starosť R2 studio. Za kamerou stáli Róbert Chovanec s Martinom Čechom, svetelný design urobil Peter Blanář. O réžiu sa postaral Roman Maturkanič.
Foto: FB Bystrík Červený

„Chcel som jednoduchý klip, takže sme hľadali priestor, kde bude čierne pozadie. Nakoniec sme vybrali kultúrny dom v Špačinciach. Scenár sme dali dokopy spoločne, keďže ja som už mal nejakú predstavu. Vždy som túžil mať aspoň jeden videoklip čiernobiely. Veľmi sa mi to páči, čiernobiele klipy majú svoju atmosféru,“ tvrdí sympatický Trnavčan.

Nakrúcanie trvalo celý deň a pre Bystríka bolo náročné. Prvýkrát sa totiž predstavil v úlohe tanečníka a išlo mu to veľmi dobre. „Keď sme sa s režisérom bavili, že by bolo fajn možno ukázať aj inú polohu v klipe, tak nás napadlo, že by tam mohla byť tanečná vsuvka. Zobral som to ako výzvu a začal na tom pracovať. Vedel som, že to v rámci tanca nedám sám, tak som oslovil kamarátov, tanečníkov, aby mi s tým pomohli. Adriana Liptáková z tanečného štúdia Alegria v Trnave prizvala na choreografiu Romana Majera a Simonu Ivanovičovú. Úžasných tanečníkov a ľudí. Mesiac sme pilovali choreografiu a musím povedať, že to bola super skúsenosť a veľmi ma to bavilo. Manželka Miška bola prvýkrát na nakrúcaní môjho videoklipu a prvýkrát bola aj jeho aktérkou, vlastne teda iba jej ruky. Bolo veľmi príjemné mať ju pri sebe. A teším sa z toho, že ju mám v klipe,“ dodáva Bystrík.

Komentáre