Hudba a film

Bod.K7 V Nitre ožíva, v decembri v ňom vznikne Galéria Za sklom

"Asociácia Divadelná Nitra, ktorá v tomto novom kultúrnom priestore sídli, chce pokračovať v realizácii podujatí pre verejnosť a zároveň pripravuje nákup vybavenia."

TASR, Webmagazin.sk, 5. novembra 2021 12:45
Na snímke priestory bod.K7 v Nitre, foto z archívu. Foto: TASR Henrich Mišovič

Bod.K7 na nitrianskej pešej zóne postupne ožíva. Nový kultúrny priestor, ktorý je zároveň novým sídlom Asociácie Divadelná Nitra (ADN), oficiálne otvorili v septembri. V priebehu októbra v ňom prebehla prvá fáza rekonštrukčných prác.

Podľa slov Anny Šimončičovej z bodu.K7 prešli práce do druhej etapy. „Čaká nás veľa práce. V prvom rade chceme pokračovať v realizácii podujatí pre verejnosť. Zároveň sa pripravujeme na nákup vybavenia, na ktoré sa viažu administratívne úkony súvisiace s verejným obstarávaním,“ uviedla Šimončičová.

ADN sa ešte v lete rozhodla pri zriaďovaní bodu.K7 požiadať o pomoc verejnosť a prostredníctvom crowdfundingovej kampane vyzbierať cieľovú sumu 8000 eur. „Vďaka podpore verejnosti v kampani i ďalším získaným zdrojom vybavíme priestor nábytkom aj základným technickým vybavením do konca januára 2022. Podujatia pre verejnosť sa však budú konať už v novembri. V decembri je naplánované sprístupnenie Galérie Za sklom,“ povedala Šimončičová.

Ako doplnila, podporovatelia bodu.K7 sa môžu s priebehom prác oboznámiť osobne pri návšteve novembrových a decembrových podujatí. „Atmosféru finálnych úprav priestoru budeme našim podporovateľom priebežne sprostredkúvať aj prostredníctvom sociálnych sietí,“ dodala Šimončičová.

Komentáre