Cestovanie

VIDEO: Pri príležitosti MDŽ mali ženy vstup na hrad Beckov zadarmo

"Keďže sa nám blíži MDŽ, rozhodli sme sa, že pripravíme ukážku stredovekého vzťahu hradného panstva, uviedol predstaviteľ zakladateľa hradu Miroslav Klembara."

TASR, 7. marca 2022 11:58
Na hrade Beckov mali ženy cez víkend vstup zdarma. Foto: TASR Radovan Stoklasa

Blížiaci sa Medzinárodný deň žien (MDŽ) si pripomenuli tento víkend i na hrade Beckov. Ženy obdarovali nielen voľným vstupným, ale i bylinkami.

"Ocitli sme sa v okolí, tak sme sem prišli a náhoda bola, že je tu cielený program. Tešíme sa," povedala návštevníčka Michaela z Bratislavy. S deťmi podľa nej chodievajú na turistiku väčšinou po Slovensku. "Ešte sú malí tak, keď sa podarí," doplnila Michaela.
Víkendová akcie pri príležitosti MDŽ na hrade Beckov. Foto: TASR Radovan Stoklasa

"Pri príležitosti MDŽ sme si pripravili malé pátracie akcie pre deti, na hrade sa tiež nachádzajú remeselníci, ktorí ponúkajú svoje produkty. Ženy majú vstup zdarma a dostávajú bylinky," načrtol pre TASR kastelán hradu Beckov Ľuboš Mordin.

"Keďže sa nám blíži MDŽ, rozhodli sme sa, že pripravíme ukážku stredovekého vzťahu hradného panstva. Scénka je o tom, ako sa milujúci manžel snaží zo všetkých síl vyhovieť svojej bohatej a vznešenej dáme a tej nie je nič nikdy dosť," priblížil predstaviteľ zakladateľa hradu Miroslav Klembara.O návštevníkov na hrade podľa kastelána nemajú ani v tomto období núdzu. "O náš hrad je teraz veľký záujem, prichádza veľmi veľa ľudí, veľmi veľa žien, ktoré využívajú našu aktuálnu ponuku. Nám to robí radosť a sme radi, že môžeme robiť radosť," priblížil.

Sezóna na hrade Beckov sa podľa kastelána už začala. "Zatiaľ sme mali otvorené len víkendy a počas jarných prázdnin. Samotné otváranie hradu nás ešte len čaká počas jedného alebo dvoch mesiacov, keď budeme pripravovať aj pravidelné väčšie víkendové podujatia," dodal kastelán.

Na snímke návštevníci sledujú program na hradnom nádvorí na hrade Beckov, 6. marca 2022. Foto: TASR Radovan Stoklasa

Komentáre