Cestovanie

V Medolandie v Dolnej Krupej pripravujú Otvorenie ružiarskej sezóny

"V areáli Medolandie v Dolnej Krupej pripravujú Otvorenie ružiarskej sezóny, ktoré sa uskutoční v sobotu 1. júna od 10:00 do 19:00."

WEBMAGAZIN.sk-OTS, 29. mája 2024 10:39
V areáli Medolandie v Dolnej Krupej pripravujú Otvorenie ružiarskej sezóny Foto: Apimed
Rozárium pomenované na počesť ružovej grófky Márie Henriety Chotekovej vytvorili v Dolnej Krupej pred piatimi rokmi, dnes sa v ňom nachádza vyše 250 odrôd a 2500 koreňov ruží.

Pri príležitosti tohto jubilea pripravili organizátori podujatia pre návštevníkov prezentáciu, ktorá bude mapovať „život“ rozária od prvotných prác, terénnych úprav a výsadieb prvých ruží až po súčasnosť.

Pripravené sú tiež komentované prehliadky rozária, špeciálnymi hosťami budú moderátori známej televíznej relácie pre záhradkárov Martin Čurda a Fero Laššák, ktorí sa zapoja do diskusie na tému o ružiach a ružiarstve.

Návštevníci sa poprechádzajú medzi tisíckami ruží a užijú si tak ich čarovnú vôňu a jedinečnú krásu.Podujatie spríjemní hudobným vystúpením trio Lily Veil. Sprievodným programom budú komentované prehliadky Villy Apimed, medovej veže a podzemia.

Deti navštívia Včelárium so včelárskym náučným chodníkom a pohybovými aktivitami. Pripravený bude predaj ruží, medovín, medov, medovej a ružovej kozmetiky.Chýbať nebude chutné občerstvenie v stánkoch priamo v areáli Medolandie. Rovnako si hostia budú môcť vychutnať lahodné jedlá, dezerty a nápoje aj v Reštaurácii Mária Henrieta, ktorá je súčasťou areálu.

K ťahákom akcie patria tiež ochutnávky svetovo oceňovaných medovín z Medovinárstva APIMED.

„Súčasťou ochutnávok bude aj ružová medovina venovaná grófke Chotekovej, ktorej vzťah k ružiam bol inšpiráciou pre obnovu tradície ružiarstva a založenie nového rozária v areáli Medolandie,“ vraví Peter Kudláč, majiteľ Medovinárstva APIMED.Do Dolnej Krupej bude v sobotu premávať kyvadlová doprava Krupanská fčela. Spred trnavskej železničnej stanice pôjde autobus o 10:00 a 14:00, naspäť bude premávať o 13:30 a 17:30.

Vstupné na podujatie je možné zakúpiť v predpredaji za 3,50 eur, na mieste o euro viac. Deti, študenti, seniori a držitelia preukazu ZŤP budú mať vstup za 3 eurá.

V cene vstupenky je ochutnávka dvoch vzoriek medovín APIMED a komentovaná prehliadka Rozária M.H. Chotekovej.

Bližšie informácie o podujatí nájdete v aktualitách na webových stránkach www.medolandia.sk a www.apimed.sk.

Komentáre