Cestovanie

Tip na dokonalý relax len kúsok od Bratislavy

"V maďarskom kúpeľnom mestečku Bad Sárvár vyviera z hĺbky 1056 metrov desaťtisíce rokov stará horúca voda. A na jej prameni vyrástla oáza relaxu a pohody, akú by ste márne hľadali kdekoľvek v Európe."

, 15. októbra 2012 13:00
Spa oáza Hotela Spirit Foto: Kharisma
Bad Sárvár leží v jednom z najslnečnejších regiónov Maďarska, vzdialený len 30 kilometrov od rakúskej hranice a 120 kilometrov od Bratislavy, Viedne či Grazu. Malebné, romantické malomesto s približne 12-tisíc obyvateľmi patrí do skupiny kráľovských európskych kúpeľov. Od objavenia liečivej vody pri ropnom vrte v roku 1961 sa Bad Sárvár rozvíja a premieňa na atraktívny cieľ zdravotného turizmu. Nachádzajú sa tu najvýdatnejšie termálne pramene krajiny. Toto mestečko bolo do roku 1921 poslednou rezidenciou princa-regenta bavorského kráľa Ludwiga III.

Priamo na liečivom prameni vyrástol v roku 2008 luxusný päťhviezdičkový Hotel Spirit. Päť hviezdičiek symbolizuje harmóniu 4 živlov – zem, voda, vzduch a oheň – nad ktorými dozerá piata esencia ducha (spirit). Hostia, ktorí sa tu ubytujú, by mali pocítiť dokonalú rovnováhu duše, tela a mysle. Čistá sila prírody je skrytá v minerálnom prameni, ktorý relaxačné centrum hotela zásobuje svojou stopercentne čistou minerálnou vodou bez chemických prísad. Asi aj preto získal ocenenie European Health & SPA v kategórii Najlepšia kúpeľná destinácia 2010.

Architektúra a dizajnV architektúre stavebných konštrukcií dominuje myšlienka piatich elementov. Už pri výbere miesta hotela sa kládol veľký dôraz na panenskú prírodu. Sedem jazier Bad Sárváru, lúky a listnaté lesy v okolí hotela tvoria výborný východiskový predpoklad. Uprostred maďarskej „kúpeľnej cesty“, krištáľovo čistého vzduchu a úplného pokoja vznikla oáza, v ktorej sa hostia cítia dobre, sviežo a zrelaxovane.

Hotel v lone prírody Foto: Kharisma

Okolitá príroda sa v interiéri hotela odzrkadľuje vo forme použitých vysokokvalitných prírodných materiálov, ako aj stálezelených rastlín a čerstvých kvetov. Sklenená fasáda pôsobí transparentne a ľahko. Miestnosti plné slnka s veľkými oknami poskytujú nádherný výhľad na jazero a lúky. Hosťom slúžia priestranné a komfortné izby. Výsledkom tohto všetkého je neopakovateľný zážitok, ktorý je taký typický pre Hotel Spirit. Dômyselný dizajn možno nájsť aj v oáze spa, saune s otvoreným ohňom, reštaurácii a baroch, či v zariadení izieb a apartmánov.

Spa a wellness


Centrum hotela tvorí Spa oáza, rozkladajúca sa na 10 000 štvorcových metroch, ktorá nadchne už svojou jedinečnou atmosférou a dizajnom. Priehľadné a zakrivené panely sklenej konštrukcie ohraničujú komfortnú zónu a umožňujú oddych na najvyššej úrovni.


Postele s bielymi závesmi a relaxačné izby s krbom ponúkajú nerušené súkromie. Stĺpy, dekoračné mozaiky a mramorové dlaždice pripomínajú antický chrám. Rozsiahle kúpeľné centrum je rozdelené do štyroch samostatných zón: vnútorné a vonkajšie bazény s liečivou vodou, sauna, športové centrum a fitnes. K dispozícii je 22 vaní s horúcou vodou, prúdiace potôčiky liečivej vody, vodopády a vyvýšené „ostrovčeky pokoja“. Medzi hlavné výhody patrí 25 metrov dlhý plavecký bazén so špeciálnym ozvučením pod vodnou hladinou, bazén s masážnymi tryskami, bazén „Twister“, gejzíry a perlivá voda v niektorých zónach bazéna.

Pri kúpaní za pekného počasia je od vonkajších bazénov pekný výhľad na jazerá a lesy. Hostia môžu zabudnúť na každodenný stres v deviatich saunách, napríklad bio- a ružová sauna, parný kúpeľ, aróma v kabíne, Laconium, fínska sauna – klasická a infračervená. O ochladenie sa postará studený kúpeľ, tropická sprcha alebo frigidárium s teplotou od 0°C do 6°C. Ďaleký Východ a Orient sa na viacerých miestach stretávajú s históriou Maďarska a ako súčasť kúpeľnej ponuky hotela sa objavujú vo forme „rituálnych“ tureckých kúpeľov. Autentické turecké kúpele s prekrásnym serailom a štyri pozlátené vane s rozličnými teplotami vody ponúkajú relaxačné a očistné procedúry. Masáž rukavicou-kefou z kozej srsti a jemným olivovým olejom napomáha odstraňovať odumreté kožné bunky. Procedúru ukončuje sprcha s teplou a studenou vodou. „Rasul“ – kúpeľ krásy, ktorý využíva špeciálnu kombináciu liečivého bahna, vody a tepla, dodáva pokožke mäkkosť, stimuluje imunitný systém a krvný obeh.

Pod lekárskym dohľadom


V 88 liečebných miestnostiach majú hostia možnosť využiť viac ako 130 individuálnych procedúr, ktoré zahŕňajú to najlepšie z rozličných kultúr od indickej ayurvédy, cez thajské masáže, až po floating a egyptské kúpele. Liečebné programy sú vhodné pre mužov i ženy.

Foto: Kharisma

Medicínske a kúpeľné centrum hotela Spirit Hotel Thermal Spa nemá v Európe obdobu. Pod lekárskym dozorom ponúka rôzne preventívne a liečebné procedúry, ako napr. liečebné masáže, liečebnú gymnastiku, procedúry na zníženie nadváhy, liečbu ultrazvukom, ionoforézu, elektroliečbu, laserovú liečbu a E.I.S (Electro Interstitial Scan). Tento medicínsky diagnostický systém umožňuje počas 30-minútovej lekárskej konzultácie určiť stav organizmu, získať rozsiahly prehľad o zdravotnom stave. Individuálne poradenstvo, kyslíková terapia, vaňové kúpele, magnetoterapia BEMER, colon hydroterapia - črevná sprcha, vyšetrenie biorezonanciou, lymfodrenáž a akupunktúra prispievajú k pohodliu a k zlepšeniu kvality života návštevníkov. Hotel ďalej ponúka aj individuálne dohodnuté Anti-Burn-Out programy (procedúry proti fyzickému a duševnému „vyhoreniu“ organizmu), ako aj odborné lekárske a zubárske vyšetrenia.

Pozoruhodná je procedúra poskytovaná s použitím prípravkov Pharmos Natur, ktoré obsahujú špeciálne výťažky z liečivých rastlín, oleje, výživové doplnky a Bio Aloe Vera Gel. Revitalizačné procedúry sú zamerané na prečistenie organizmu, masáže a poradenstvo o správnej životospráve, a tak spolu vytvárajú jedinečnú koncepciu Hotela Spirit na podporu zdravia.

Komentáre